Erdoğan, Anıtkabir'deki 23 Nisan törenine bu yıl da katılmadı

Erdoğan, Anıtkabir'deki 23 Nisan törenine bu yıl da katılmadı

Anıtkabir'deki 23 Nisan törenine CHP lideri Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Akşener ve MHP lideri Bahçeli katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmiş yıllarda olduğu gibi Anıtkabir'deki törene katılmadı. Törende Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yer aldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin 102. açılış yıl dönümü törenlerle kutlanıyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla öğrenci ve öğretmenler ile Anıtkabir'i ziyaret etti. Milli Eğitim Bakanı Özer’in ardından Anıtkabir'e gelen TBMM Başkanı Mustafa Şentop da Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

sentop.jpg

Anıtkabir'de bugün düzenlenen 23 Nisan törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, geçmiş yıllarda olduğu gibi Anıtkabir'deki törene katılmadı. Törende Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yer aldı.

2014 yılında Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan, o tarihten bu yana Anıtkabir'de düzenlenen 23 Nisan törenlerine iştirak etmedi.

Erdoğan bugün saat 14.00’de İstanbul Başakşehir Millet Bahçesi’nde düzenlenecek 23 Nisan TRT Çocuk Şenliği’ne katılacak