Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: “Bu iş sandalda kürek değil yürek ister”

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: “Bu iş sandalda kürek değil yürek ister”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na “Hayatın korkuyla geçmiş. Korkaksın, bitiksin. Bu iş sandalda kürek değil yürek ister” diye seslendi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak “Hayatın korkuyla geçmiş. Korkaksın, bitiksin. Bu iş sandalda kürek değil yürek ister” diye seslenirken, AKP’li gençlere de “Kendi marjinal ideolojilerini, sapkın görüşlerini, fıtrata aykırı hayat biçimlerini çağdaşlık kisvesiyle pazarlamaya çalışanları göreceksiniz, sakın örnek almayın” nasihatinde bulundu.

"Safahat yastık altı kitabınız olacak"

T24’ün haberine göre, Erdoğan, partisinin Gençlik Kolları Kongresi’nde şunları söyledi:

“Sizler kendinize en iyi şekilde yetiştirerek, çalıştığınız sürece karşınızda bunu engellemek isteyenler olacaktır. İmansız paslı yüreklerden korkmayın, yolunuza devam edin. İnşallah teşkilatımıza bu kongreden sonra birer Safahat dağıtacağız. Bu Safahat gençlerimizin yastık altı kitabı olacak. İman dolu yüreklerinizde gerektiğinde dünyaya meydan okuyacak gençliğimizdir. Her alanda olduğu gibi siyasette de elbette kötü örnekler vardır. Kendi birikimi ve gayretiyle siyaset basamaklarını tırmanmak yerine başkalarının emeğinin üzerine basarak bunu yapmaya çalışanlarını göreceksiniz. Sakın örnek almayan ha!

Lafa gelince hep davadan söz edip sıra fedakârlığa gelince hemen istikameti bozanları göreceksiniz, sakın örnek almayın. Ekmeğini yediği, suyunu içtiği, havasını soluduğu ülkesine gözünü kırpmadan ihanet edenleri göreceksiniz sakın örnek almayın. Tarihin her döneminde bu tür ihanetlerin sonu hep acı bitmiştir. Kendi marjinal ideolojilerini, sapkın görüşlerini, fıtrata aykırı hayat biçimlerini çağdaşlık kisvesiyle pazarlamaya çalışanları göreceksiniz, sakın örnek almayın.”

"Korkaksın, bitiksin"

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na ilişkin ise şöyle konuştu:

“Bizler siyasi hareketimiz boyunca vesayetle mücadele ederek, darbelere karşı direnerek asırlık oyunu bozmanın gayretleri içinde olduk. 15 Temmuz gecesini unutmayın. Bu kardeşiniz Atatürk Havalimanı'na indiğinde orada biri vardı. O birisi tankların arasından kaçıp Bakırköy Belediyesi'ne sığındı. Daha sonra ne dedi? 'Haberim olsaydı beklerdim' dedi. Hayatın korkuyla geçmiş. Korkaksın, bitiksin. Senin öyle bir derdin yok. Bu işler korkakların, bitiklerin işi değil. Bu iş sandalda kürek değil yürek ister. Bu tarihi mücadeleyi başarıya ulaştırdık.”

 

 

 

 

Gündem