Erenköy cemaatinden 'BİM' açıklaması: Kamuoyunun art niyetli polemiklerle meşgul edilmesi üzüntü verici

Erenköy cemaatinden 'BİM' açıklaması: Kamuoyunun art niyetli polemiklerle meşgul edilmesi üzüntü verici

Erenköy Cemaati’nde büyük ağırlığı olan Osman Nuri Topbaş son dönemde tırmanan "BİM krizi" ile ilgili açıklama yaptı. Topbaş, "Kamuoyunun art niyetli polemiklerle meşgul edilmesi, şahsım, ailem ve camiamız adına üzüntü vericidir" ifadelerini kullandı.

Artan gıda fiyatlarını durdurmaya çalışan iktidar bir süredir fiyat artışlarından zincir marketleri sorumlu tutuyor.

Osman Nuri Topbaş'tan açıklama

İktidarın zincir marketleri hedef almasıyla başlayan ve giderek büyüyen "BİM krizi” hakkında şirketin kurucularından ve Erenköy cemaatinin önde gelen isimlerinden Osman Nuri Topbaş açıklama yaptı

Osman Nuri Topbaş açıklamalarının tamamı şu şekilde:

"Son günlerde sosyal ve geleneksel medyada zincir marketler üzerinden dönen tartışmalarda ‘bazı çevreler’ şahsımı, ailemizi ve camiamızı kasıtlı bir şekilde polemiklere konu ederek kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesine sebep olmaktadır.

Bir aile geleneği olarak uzun yıllar devam ettiğim aktif ticarî hayatımı 30 yıl önce sonlandırdım. İçinde bulunduğum hayır kuruluşlarının ticarî şirketlere dönüşmemesi için gösterdiğim hassasiyet de bizi yakinen tanıyan herkesin malumudur.

Mesaimin tamamını başta Kur’an hizmetleri olmak üzere ilim, irfan ve hayır işlerine teksif etmeye gayret gösteriyorum. Cenâb-ı Hakkʼın izniyle son nefesime kadar da bu istikamette yürüme niyet ve arzusu içindeyim. Bu dünyada fânîlik ve acziyetimizi idrâk ederek Rabbimizʼe hakikî bir kul olabilmek, bizim için payelerin en büyüğüdür. Bunun dışındaki her türlü menfaat, çıkar ve yakıştırmadan Allah’a sığınırız.

Camiamız adına yapılan her türlü hayır faaliyeti; aziz vatanımızın bekası, milletimizin birlik, dirlik ve beraberliği ile İslâm dünyasının ve bütün insanlığın selâmetini gözetmektedir.

Bugüne kadarki duruşumuz herkesçe bilinmektedir. Farklı politik ya da ticarî çıkarlara alet edilemeyecek bu duruşun, kimi çevreler tarafından istismar edilmesi asla kabul edilemez.

Kamuoyunun art niyetli polemiklerle meşgul edilmesi, şahsım, ailem ve camiamız adına üzüntü vericidir.

Bu tartışmaların bir an evvel nihâyete ermesi ve art niyetlilerin ıslahı için duâ ettiğimizi saygılarımızla arz ederiz."