Eşini ve oğlunu öldüren 86 yaşındaki emekli asker tutuklandı

Eşini ve oğlunu öldüren 86 yaşındaki emekli asker tutuklandı

Eskişehir'de tabancayla eşi Fatma Aslan'ı, Bilecik'te oğlu Erol Aslan'ı öldürüp, diğer oğlu Osman Aslan'ı da ağır yaralayan emekli asker tutuklandı.

Eskişehir'de tabancayla eşi Fatma Aslan'ı, Bilecik'te oğlu Erol Aslan'ı öldürüp, diğer oğlu Osman Aslan'ı da ağır yaralayan emekli uzman jandarma 86 yaşındaki Mehmet Aslan, savcılık sorgusunun ardından sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Aslan, "eşe ve alt soya karşı kasten öldürme" suçlamasıyla tutuklandı. Adliyeden polis ekipleri arasında, elinde bastonuyla çıkarılan Aslan, Bilecik Kapalı Cezaevine gönderildi.

"İntihardan vazgeçtim"

İfadesinde suçunu itiraf eden Mehmet Aslan'ın, "Yaklaşık 10 yıldır çocuklarım anneleriyle ayrılmamı istiyordu. Bu konuda da annelerine sürekli laf ederek baskı kuruyorlardı. Eşim son dönemde arada kaldığı için bana "İkimiz de intihar edip kurtulalım" dedi hatta "Ölürken canım acımasın" demişti. Ben de olay günü bu konuda tartıştım. İntihardan vazgeçtik, "Kendimi öldüreceğime çocuklarımı öldürürüm" dedim. Eşim mutfakta bulaşık yıkarken kafasından ateş ederek öldürdüm. Evden çıktıktan sonra Bozüyük'e geldim. Oğlum Erol'un oturduğu evin anahtarı bende de vardı. Zaman zaman gidip kalırdım. İçeri girdiğimde hemen tabancamı çıkardım ve oğlumu öldürdüm. Daha sonra da diğer oğlum Osman'ı aradım eve çağırdım. O da geldiğinde apartman girişinde onu da tabancayla vurdum" dediği öğrenildi.

Öte yandan Fatma ve oğlu Erol Aslan için Eskişehir'in İnönü ilçesine bağlı Erenköy Mahallesi'nde cenaze namazı kılındı. Cenazeye ailenin yakınları ve komşuları katıldı. Fatma Aslan ve Erol Aslan, kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Mehmet Aslan'ın tabancayla vurup yaraladığı Osman Aslan'ın sağlık durumunun ise kritik olduğu ve tedavisinin sürdüğü kaydedildi. (DHA)