Evli olduğu kadını öldürüp, intihar süsü veren Yunus Hamarat 'taciz' ihbarından yakalandı

Evli olduğu kadını öldürüp, intihar süsü veren Yunus Hamarat 'taciz' ihbarından yakalandı

İstanbul'da evli olduğu kadını öldürüp intihar süsü veren Yunus Hamarat, kaçtıktan 1,5 yıl sonra bir kadının taciz ihbarı üzerine yakalandı.

İstanbul Silivri'de evli olduğu Sarıgül Hamarat'ı öldürüp intihar süsü veren Yunus Hamarat isimli erkek ağabeyi İmam Hamarat'ın kimliğiyle 1,5 yıl kaçak yaşadıktan sonra Muğla’nın Bodrum ilçesinde yakalandı.

Yunus Hamarat, 6 Ağustos günü kendisine ait araçla Sarıgül Hamarat'ı ormanlık alana götürüp, öldürdü. Ellerini yıkadıktan sonra tabancayı ölen Sarıgül Hamarat'ın eline tutuşturarak bir el ateş ettirdi. Daha sonra da jandarmayı aradı.

İNTİHAR ETTİĞİNİ İDDİA ETTİ

Yunus Hamarat, jandarmadaki ifadesinde kadının intihar ettiğini iddia etti. Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmanın ardından Yunus Hamarat hakkında 'eşini tasarlayarak öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açtı. 9 Ocak 2019'da suç vasfının değişebileceği gerekçesiyle Hamarat'ın tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

Sarıgül Hamarat'ın katledildiği Yunus Hamarat'ın yaptığı telefon görüşmeleri ve WhatsApp yazışmaları ile çözüldü. Mahkeme davayı 10 Kasım 2020 günü karara bağladı. Yunus Hamarat'a müebbet hapis cezası verildi. Hamarat, mahkemenin bu kararının ardından ortadan kayboldu.

POLİS, TACİZ İHBARINA GİDİNCE TESPİT ETTİ

İki gün önce N.T. isimli kadın, 'İmam Hamarat' isimli kişinin kendisini taciz ettiği gerekçesiyle polise suç duyurusunda bulundu. Bodrum Asayiş Büro Amirliği ekipleri taciz şüphelisini yakalamak için bölgedeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yapılan çalışmada, taciz şüphelisinin 2018 yılında Sarıgül Hamarat'ı öldüren Yunus Hamarat olduğu ve ağabeyinin kimliğini kullandığı tespit edildi.

Kaçtıktan 18 ay sonra Bodrum'da yakalanan Yunus Hamarat, ağabeyi İmam Hamarat'ın kimliğini kullandığını itiraf etti. Hamarat'ın bir süre önce Bodrum'a geldiği ve inşaat işiyle uğraştığı belirtildi. (DHA)