Fatih Terim'in avukatlarından fon, kapa para ve Seçil Erzan ile özel yakınlık iddialarına açıklama

Fatih Terim'in avukatlarından fon, kapa para ve Seçil Erzan ile özel yakınlık iddialarına açıklama
Denizbank Şube Müdürü Seçil Erzan'ın aralarında futbolcuların da olduğu 18 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla açılan soruşturmaya ilişkin olarak Fatih Terim'in avukatlarından açıklama geldi. Avukatlar, soruşturmada "Fatih Terim Fonu" ile ilgili bir tespitin yapılmadığını, ayrıca Terim ve ailesi ile Seçil Ersan arasında özel bir yakınlık olduğu iddiasının da rencide edici olduğunu ileri sürdü.

Fatih Terim'in avukatları aralarında Arda Turan, Semih Kaya, Emre Belezoğlu, Fernando Muslera gibi isimlerin de bulunduğu 18 kişinin milyonlarca dolar dolandırılmasıyla gündeme gelen soruşturmada 'Fatih Terim Fonu' diye bir tespitin yapılmadığını ileri sürdü.

Terim'in avukatları Zafer Ertek ve Tufan Karataş tarafından yapılan yazılı açıklamada "Basında adı geçen Şube müdürünün oluşturduğu iddia edilen fondan "Fatih Terim Fonu" diye söz edilmekte ise de konuyla ilgili kamu otoriteleri olan BDDK ve SPK incelemelerinde ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen ve İstanbul 41'inci Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede "Fatih Terim Fonu" diye bir tespit , belge bulunmamaktadır" denildi.

Rencide edici...

Müvekkilimizle ilgisi olmadığı yasal ve idari kurumlarca tespit edilen ve dava dosyasında hiç bahsi geçmeyen "Fatih Terim Fonu" ifadesinin basın tarafından ısrarla kullanılması, müvekkilimizi rencide etmekte ve şahsi itibarına leke sürmektedir" denildi.

Fatih Terim'in bankada bulunan parasıyla ilgili de bilgi verilen açıklamada şöyle denildi:

"Müvekkilin banka hesaplarında bulunan ya da bulunmayan paraların kaynağı, kamu denetimine açık Türkiye Futbol Federasyonu ve Spor kulüplerinden almış olduğu ve son kuruşuna kadar vergisi ödenmiş kelimenin tam anlamıyla alın teriyle kazanmış olduğu paralardır. Bununla ilgili olarak kara para imasında bulunmak son derece çirkin ve aynı zamanda suç teşkil eden ifadelerdir" ifadeleri kullanıldı.

"Seçil Erzan ile özel yakınlık iddiası asılsız"

Açıklamada ayrıca, "Müvekkil ve ailesi ile sanık arasında sıra dışı özel bir yakınlık olduğu yönündeki iddialar ise külliyen asılsız olup bu tür magazinsel yaklaşımlar müvekkili ve ailesini son derece rencide etmektedir. Müvekkilin kişiliğinden ve kariyerinden kaynaklanan geniş bir sosyal çevresi bulunmakta olup bunlarla yemek yemesinde, evlerine misafir olmasında, düğünlerine davet edilmesinde bir art niyet aranması, imalarda bulunulması basın ve ifade özgürlüğün sınırlarını aşmaktadır" denildi. (DHA)

Gündem