Bakan Yerlikaya: 'Gazze için gönderilen yardım gemisi Mısır’da'

Bakan Yerlikaya: 'Gazze için gönderilen yardım gemisi Mısır’da'
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Gazze için İzmir'den yola çıkan insani yardım gemisinin Mısır'a yanaştığını ve konteynerlerin indirildiğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, Türkiye'nin Gazze için gönderdiği insani yardım gemisinin Mısır'daki limana yanaştığı bilgisini paylaştı. Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Gazze'de yaşanan vahşete ve soykırıma karşı aziz milletimizle beraber karşı durmaya, insani yardımları #AFAD Başkanlığımız eşgüdümünde bölgeye ulaştırmaya devam ediyoruz. İzmir Alsancak Limanından yola çıkan Bestekar isimli insani yardım gemimiz Mısır'ın El-Ariş Limanına dün ulaştı. Yardım elimiz her an Gazze'nin, masum insanların, çocukların üstünde olacak" denildi.

Yer verilen bilgilere göre, Gazze için yola çıkan insani yardım gemisinde 8 sahra hastanesi, 20 ambulans, 2 UMKE aracı, 615 jeneratör, Tıbbi malzeme ve 8 TIR su bulunuyor.

Ayrıca, Bakan Yerlikaya Filistin'e bugüne kadar 10 kargo uçağı ile 54 personel, 5 bin battaniye, 2 bin 600 adet gıda kolisi 115 bin kilogram tıbbı malzeme ve 232 jeneratör ulaştırıldığını açıkladı. (DHA)