Gelecek Partili Selçuk Özdağ: Gereği yapılmazsa bu saldırılar devam eder

Gelecek Partili Selçuk Özdağ: Gereği yapılmazsa bu saldırılar devam eder
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, kendisine ve iki gazeteciye yönelik saldırılar için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yaptığı "tepkisel' değerlendirmesini "skandal" olarak nitelendirdi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, sosyal medya hesabından 18 tweetlik bir zincir paylaşım yaparak uğradığı saldırıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Özdağ’ın paylaşımı özetle şöyle:

"Siyasetçinin tek silahı sözleridir"

"Siyaset şiddeti önlemek, ülke sorunlarını konuşarak çözmek için vardır. Siyasetçinin tek silahı sözleridir. Sözün sustuğu/susturulduğu yerde siyaset biter, şiddet tırmanır, konuşmanın, diyalogun yerini kavga alır. Bir yerde siyasetçiler, gazeteciler susturulmaya çalışılıyorsa orada söz bitmiş, kavga başlamış demektir.

"Soylu'nun sözleri skandaldır"

Siyaset yaptığım bütün dikkatimi söze verdiğim için saldırıya uğradım. Bu tip olayların olmaması- olay sonrası- ilgili ve yetkili olanların tutumlarına bağlıdır. Birçok siyasetçi arayarak veya bizzat gelerek geçmiş olsun dileklerini ilettiler hepsine teşekkür ediyorum. Lakin daha zanlıların ifadesi alınmadan İçişleri bakanı sayın Soylu’nun olayı tepkisel diye nitelendirmesi tam bir skandaldı. Sn. Soylu ile beraber uzun yıllar AKP’de görev yaptık, 15 Temmuz’a beraber direndik, bu söz olayı bağlamından çıkaran örgütsel arka planını görmezden gelen bir sözdü. İşte saldırganları cesaretlendiren de budur. Gönül isterdi ki en sert tepkiyi sayın Soylu göstersin, ama tam tersi oldu.

"Kışkırtanlar belli"

Saldırganların adresi bellidir. Yönlendirenler, kışkırtanlar bellidir. Gereği yapılmadığı takdirde bu saldırılar devam edecek, Türk siyaseti giderek daha çok itibarsızlaşacaktır. Siyaset yapanlar peşinen eleştiriyi, tenkidi kabul ederek bu işe soyunurlar. Eleştirinin olmadığı yerde ne demokrasi ne siyaset vardır. Böyle bir saldırı bekliyor muydum? Hayır beklemiyordum. En azından içinden çıktığım bir camiadan beklemiyordum. Ağırıma giden de budur!

Siyasetçi susarsa halk susmuş olur

Körü körüne parti veya lider bağlılığının milliyetçilikle veya herhangi bir dava ile alakası yoktur. Bu bir kişinin, hırslarına, ihtiraslarına bağlanmak, kula kulluk etmektir. Olayın çapı büyüyünce bu defa aynı çevreler –belden aşağı- vurmaya başladılar. Kem söz sahibinin seviyesini gösterir. Siyasetçi susarsa halk susmuş olur. Kimse merak etmesin siyaset de siyasetçi de susmayacak. Türk siyaseti er geç bu zihniyeti tasfiye edecektir." (ANKA)

 

Gündem