Gergerlioğlu'nun cezaevinden mesajı: "Buradaki ilk günümde gardım düşer gibi oldu fakat dimdik ayaktayım."

Gergerlioğlu'nun cezaevinden mesajı: "Buradaki ilk günümde gardım düşer gibi oldu fakat dimdik ayaktayım."
Paylaştığı bir tweet nedeniyle aldığı hapis cezasını çekmek üzere cezaevine konulan eski HDP milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Twitter'dan mesaj gönderdi.

Önce milletvekilliği düşürülen ve ardından aldığı hapis cezasının infazı için cezaevine konulan eski HDP Kocaeli milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, cezaevindemi ilk günlerine ilişkin Twitter'dan paylaşımlar yaptı. Gergerlioğlu'nun mesajları şöyle: 

"Benim için kaygılanmayın. Dimdik ayaktayım, moralim çok iyi. Size güzel enerjilerimi gönderiyorum.

Buradaki ilk günümde gardım düşer gibi oldu fakat dimdik ayaktayım. Alnım açık, başım dik. Moral bozmak yok. Yapacak çok işimiz var.

Ruhumu, aşkımı ve şevkimi hapsedemezsiniz ki! Biz zindanda da olsak milletin vekiliyiz. Susmayacağım, diz çökmeyeceğim. Yeter ki azmimiz olsun.

Boğaziçili bir kardeşimin ajandasına yazıyorum burda. "Cezaevinde bizi anarsınız" demişti. Adeta kalbini hediye etmişti. Defter küçük ama manevi değeri paha biçilmez.

Ben aslında bu mücadelede bir neferim. Benim üzerimden yaymaya çalıştıkları korku düzeni daha önceden nasıl bu halkın güçlü iradesine tosladıysa şimdi de aynı şekilde bu halkın vicdanına yenilecektir. Moral bozmak yok.TBMM’deki adalet nöbetimde ve hukuksuzluklarla mücadelemde desteğini hiçbir zaman esirgemeyen partim HDP’ye ve büyük HDP ailesine sonsuz teşekkürler. Bana kucak açan bu partinin ve temsil ettiği değerlerin bir parçası olmaktan onur duyuyorum. Spas (Teşekkürler) HDP."

Gündem