Hapisteki Bahar ve Nihal Candan kardeşlere 'burası lüks restoran değil' uyarısı

Hapisteki Bahar ve Nihal Candan kardeşlere 'burası lüks restoran değil' uyarısı
Tutuklanan Bahr ve Nihal Candan kardeşlerin hapiste geçirdiği günlere dair infaz memuru ile aralarında gerginlikler yaşandığı iddia edildi.

"Kara para aklama" iddiasıyla gözaltına alınan sosyal medya fenomenleri Bahar Candan ve Nihal Candan 16 Kasım'da tutuklanmıştı.

"Dolandırıcılık amaçlı suç örgütüne üye olma" ve kara para aklama suçlarından tutuklanan sosyal medya fenomeni Bahar ve Nihal Candan kardeşler mahkeme çıkışında hüngür hüngür ağlamış ve Bahar Candan mahkeme çıkışında avukatlarına dönerek, "Bir şeyler yapabilir misiniz?" diye sormuştu. Bahar Candan'ın cezaevine gidince ise infaz memuruyla gerildiği iddia edildi.

'Sürekli bir tartışma halinde'

Süreci takip eden gazeteci Emrullah Erdinç yaptığı yayında şu iddiada bulundu:

"Nihal'in cezaevinde çok sık ağladığını sürekli ağladığını hiç konuşmadığını ama Bahar Candan'ın biraz daha agresif olduğunu, infaz koruma memurlarıyla sürekli bir tartışma halinde olduğunu öğrendim."

'Bahar Candan sayıma kalkmak istememiş, Nihal Candan yemekleri beğenmemiş'

Erdinç devamında ise "Bahar sürekli ortamı şikayet ediyormuş, o yüzden memurlar bir iki yerde hafiften seslerini yükselttiler. Burası Etiler'deki lüks restoran değil uyarısında bulundu. Bahar Candan ilk sabah sayıma kalkmak istememiş o yüzden infaz koruma memurları orada da sayıma kaldırıp uyarmış. Bahar ve Nihal Candan yemekleri beğenmemiş en büyük şikayetleri buymuş" dedi.

(Kısa Dalga)