Hasar tespiti yapan ekip sokak hayvanlarını da besliyor

Hasar tespiti yapan ekip sokak hayvanlarını da besliyor

Hatay’da zarar tespit çalışması yapan Ankara Defterdarlığı ekibi, yiyecek bulmaktan zorluk çeken sokak hayvanlarını da besliyor.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki iki depremin ardından 20 Şubat’ta iki deprem daha meydana gelen Hatay’da enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor.

Depremlerden en çok etkilenen Antakya ve Defne ilçelerinde de binlerce bina yıkıldı, hasar almayan yapı neredeyse kalmadı.

Bir yandan ev, iş yeri ve araçların hasar tespit başvuruları yapılırken, diğer yandan da yıkılan evlerdeki zarar tespit çalışmalarına başlandı.

Çeşitli kentlerin defterdarlıklardan bölgeye giden ekipler, yıkılan ya da ağır hasar alan evlerdeki eşyaların değerleri ve depremzedelere yapılacak desteklerin belirlenmesi için enkazda tespit çalışması yaptı.

Kedi ve köpekleri besliyorlar

Ankara Defterdarlığı ekibi, sırt çantalarına kedi ve köpek maması, depremzede çocuklar için de çikolata ve oyuncak koydu.

Ekip, Defne ilçesine bağlı Armutlu Mahallesi’ndeki çalışmalarına zaman zaman ara verip, gönüllü olarak sokaktaki kedileri besledi.

Ekibin çağırmasıyla bina enkaz arasından çıkan kediler, plastik kaplara konan mamaları yedi. (DHA)