Hatimoğulları'ndan işbirliğine yeşil ışık: İrademizi sandığa yansıtacağız

Hatimoğulları'ndan işbirliğine yeşil ışık: İrademizi sandığa yansıtacağız
DEM Partisi Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, iradelerinin batı illerindeki yerel yönetimlere yansımasını istediklerini ve işbirliklerine açık olduklarını ifade etti.

DEM Parti Kocaeli Olağanüstü İl Kongresi'nde konuşan Tülay Hatimoğulları, ülke genelinde çalışma yürüttüklerini, aynı zamanda yerel seçimlere hazırlandıklarını söyledi.

Yerel seçimlerde izlenecek yol haritasını kamuoyuyla paylaştıklarına değinen Hatimoğulları, parti meclisinde yerel seçim stratejilerini gözden geçirdiklerini ve izlenecek yol haritasını belirlediklerini anlattı.

Tülay Hatimoğulları, yerel seçimlerle ilgili başvuruların devam ettiğine işaret ederek, "kent uzlaşısı stratejisini" batı illerinde güçlü şekilde hayata geçireceklerini vurguladı.

İşbirliği mesajı

Parti Meclisinde il il bu formül üzerinde çalışma kararı aldıklarını aktaran DEM Parti Eş Genel Başkanı, şunları ifade etti:

Masada olan batı için en güçlü seçeneklerden birisi, elbette irademizin yerel yönetimlere yansıması. Bu, aday çıkarmada olduğu gibi aynı zamanda işbirliklerine, seçim işbirliklerine açık olduğumuzu ifade etmiştik. Dünkü Parti Meclisimizde de açığa çıkan yaklaşım, anlayış da buydu. Bizler batıda elbette irademizin her şekilde sandığa yansımasının, yönetime yansımasının altyapısını kuracağız. (Kısa Dalga)

Gündem