HDP bugün Diyarbakır'da bölge mitingi yapacak

HDP bugün Diyarbakır'da bölge mitingi yapacak

HDP’nin İstasyon Meydanı’nda “Çözüm Biz’de, savaş ve sömürüye hayır!” şiarıyla bugün gerçekleştireceği mitingin hazırlıkları tamamlandı.

HDP, “Çözüm Biz’de, savaşa ve sömürüye hayır!” şiarıyla Diyarbakır’ın İstasyon Meydanı’nda gerçekleştireceği miting öncesi Akkoyunlu Caddesi’ne çıkan tüm yollar kapatıldı.

Diyarbakır başta olmak üzere bölge kentlerinde çalışma yapan HDP, günlerdir dört bir yanda yapılan ziyaretlerle halkı mitinge davet etti. HDP’li 25 milletvekilinin adeta çıkarma yaptığı Diyarbakır’da, 17 ilçede günlerce miting çalışması yapıldı. Halkın sorunlarının dinlendiği çalışmalarda, yine halkın eleştiri ve önerileri raporlaştırıldı. Çalışmalar kapsamında dün Bağlar, Kayapınar ve Sur ilçelerinde yürüyüşler düzenlenerek, halk mitinge davet edildi.

BÜYÜK KATILIM BEKLENİYOR

HDP’nin büyük önem atfettiği mitinge, Urfa, Antep, Adıyaman, Dersim, Batman, Siirt, Şırnak, Van ve birçok bölge kentinden katılım bekleniyor. Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Berdan Öztürk, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz ve HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın katılacağı miting, saat 17.00’de başlayacak. (MA)