HDP Gençlik Meclisi’nin konseri son anda yasaklandı

HDP Gençlik Meclisi’nin konseri son anda yasaklandı

HDP Gençlik Meclisi’nin Çanakkale’de bugün yapmayı planladığı konser, Çanakkale Valiliği tarafından yasaklandı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Çanakkale Gençlik Meclisi’nin, Mezopotamya Kültür Merkezi (MKM) sanatçılarının katılımıyla yapmak istediği konser, Çanakkale Valiliği tarafından yasaklandı.

Çanakkale Belediyesi’ne ait Ercan Adsız Konferans Salonu’nda yapılmak istenen konser için günler öncesinden başvuru yapıldığı belirtildi. Buna rağmen, konser, “48 saat önce haber verilmemesi” gerekçesiyle Valilik tarafından yasaklandı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, Çanakkale Güvenlik Şube Müdürlüğü’nün, konserin yapılacağı yeri arayarak, “Orada izinsiz konser yapılıyor. Konser yapıldığı takdirde müdahalede bulunulacağız” dediği öne sürüldü.

Valiliğin yasak kararına tepki gösteren HDP Gençlik Meclisi, “Bu durum bir uyarı veya güvenlik tedbirinin ötesinde açık bir yasaklamadır. Zira davetli sanatçıların isimleri, konserin kapsamı, konsere dair tüm bilgiler Valiliğe bir dilekçe ile bildirilmiş olmasına ve Valilik tarafından herhangi bir ret veya yasaklama kararı bize bildirilmemesine rağmen son gün konserimiz yasaklanmıştır. Bu yasağı kabul etmediğimizi, konserimizi ilerleyen günlerde muhakkak yapacağımızı bildiririz” dedi. (Kısa Dalga)