Hüseyin Çelik'ten Nazlı Ilıcak yorumu: "Yazıktır, günahtır, ayıptır"

Hüseyin Çelik'ten Nazlı Ilıcak yorumu: "Yazıktır, günahtır, ayıptır"
Milli Eğitim eski Bakanı Hüseyin Çelik, Nazlı Ilıcak'ın savcı Orhan Kapıcı'ya iftira suçundan tutuklanmasını eleştirerek "Yazıktır, günahtır, ayıptır." yorumunda bulundu.

Sosyal medya hesabından X'ten konuyla ilgili açıklama yapan Hüseyin Çelik, "Sayın Nazlı Ilıcak, Türk gazeteciliğinin ve Türk Demokrasi mücadelesinin yüz akı olan insanlardan biridir. Militarizmin ve yargı vesayetinin hakim olduğu günlerde birçok siyasal İslamcı sus pus iken, pısmışken Nazlı Ilıcak büyük bir yüreklilikle tanklara meydan okuyordu." dedi.

"Ilıcak'a en büyük vefasızlığı Milli Görüşcüler gösterdi"

Çelik, eleştirilerini şöyle sürdürdü:

"Nazlı Ilıcak’a en büyük vefasızlığı, bir zamanlar onun arkasına saklanan Milli Görüşçüler göstermiştir. 79 yaşındaki Nazlı Ilıcak’ın yeniden cezaevine gönderilmesi zaten yerlerde sürünen adaleti yok etmiştir. Yazıktır, günahtır, ayıptır." dedi.

Neden tutuklandı?

Nazlı Ilıcak, 2016 yılında yazdığı bir yazı nedeniyle savcı Orhan Kapıcı'ya iftirada bulunduğu suçlamasıyla İstanbul 15. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davada 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Cezası istinaf mahkemesi tarafından onanan Ilıcak bugün cezaevine girdi. (Kısa Dalga)

Gündem