Husumetli iki aileyi barıştırmaya çalışan kuzenler öldürüldü

Husumetli iki aileyi barıştırmaya çalışan kuzenler öldürüldü
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 32 yaşındaki Cihan Kayhan ile kuzeni 25 yaşındaki Mehmet Kayhan'ın husumetli aileleri barıştırmak için aracı oldukları, tarafların bir araya geldiği sırada yaşanan silahlı kavgada öldürüldükleri ortaya çıktı.

Suruç ilçesi Aligör Caddesi'nde, 7 Kasım'da seyyar satıcılık yapan 16 yaşındaki K.Ş.'nin kullandığı at arabası ile İbrahim Altay yönetimindeki otomobil çarpıştı.

Kaza sonrası taraflar arasında tartışma çıktı, K.Ş. otomobildeki kişilerce dövüldü. K.Ş.'nin durumu yakınlarına anlatması ile Şimşek ve Altay aileleri, kazadan bir gün sonra Demokrasi Caddesi'nde buluştu. Burada, barış için bir araya gelen taraflar arasında yeniden kavga çıktı.

İKİSİ DE SAĞLIKÇI

Bu sırada kimin ateşlediğinin bilinmediği tabancadan çıkan kurşunlar, İbrahim Altay'a, barıştırmak için aracılık yapan hastane bilgi işlem personeli Mehmet Kayhan'a ve kuzeni fizyoterapist Cihan Kayhan'a isabet etti. Hastaneye kaldırılan yaralılardan 2 kuzen, hayatını kaybetti. İbrahim Altay'ın ise hastanedeki tedavisinin sürdüğü bildirildi. Mehmet ile Cihan Kayhan'ın cenazeleri Suruç'ta toprağa verilirken, polis şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız da sosyal medya hesabından, "Ezelden ebede dost ve akraba olduğumuz Kayhan ailesinden iki genç kardeşimiz Mehmet ve Cihan kardeşlerimizin yaşanan üzücü, yıkıcı ve kırıcı olaydan dolayı aramızdan ayrılışları bizleri derinden yaralamıştır. Her iki gencimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum" paylaşımı yaptı.

(DHA)

Gündem