İBB Başkanı İmamoğlu, Bahçeli'ye yanıt verdi: 'Belki başkalarıyla karıştırıyordur'

İBB Başkanı İmamoğlu, Bahçeli'ye yanıt verdi: 'Belki başkalarıyla karıştırıyordur'
İBB Başkanı İmamoğlu, “Boş zamanlarında İstanbul'a uğrayan belediye başkanını evine yollayacağız” diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye “Ben evimdeyim zaten. Belki başkalarıyla karıştırıyordur" yanıtını verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partisinin dünkü grup toplantısında sarf ettiği “Boş zamanlarında İstanbul’a uğrayan belediye başkanını evine yollayacağız” sözlerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, Esenler'de katıldığı temel atma töreninde bir gazetecinin sorduğu soru üzerine yanıt verdi.

“Ben evimdeyim zaten" diyen İmamoğlu, "Belki başkalarıyla karıştırıyordur. Ben tabii o sözlere hiçbir zaman cevap vermedim ama evimdeyim. Evimde çok çalışıyorum. Bugün de evimin Esenler bölümündeyim. Bizi takip etsinler" ifadelerini kullandı.

'Fatih sınırları içerisindeki bu yapıyı da biliyorum'

İBB Başkanı İmamoğlu, "Geçmiş dönemde bazı vakıf ve cemaatlere, İBB'nin bazı taşınmazları tahsis edildi. CHP'liler onları geri istedi ama AK Parti ve MHP oylarıyla bu kabul edilmedi. Siz de veto hakkınızı kullandınız. Bu konuda bir mücadele devam ediyor. Bir de aynı zamanda yine Fatih'te, İBB'ye ait tarihi bir binada, geçmiş dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arkadaşına tahsis edilen bir bina gündemde. Tahliye etmediği konuşuluyor. Konun ayrıntılarını sizden öğrenebilir miyiz" şeklindeki soru üzerine de şöyle konuştu:

“Ben de süreçleri takip ediyorum. Ne yazık ki bu ve buna benzer, geçmişte yapılmış tahsisler ya da usule uygun olmayan, hakkaniyet içermeyen kurum veya kuruluşlara aktarılan gayrimenkullerimiz, yapılarımız var. Biliyorsunuz ki göreve geldiğimiz ilk günden itibaren çok büyük bir mücadele verdik, veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Bir bölümünü aldık. Hatta bunların bir kısmı daha geçenlerde işte Kadıköy'de açtığımız kız öğrenci yurdu gibi yapılar. Buna devam ediyoruz. Fatih sınırları içerisindeki bu yapıyı da biliyorum. Uzun zamandır bu mücadele sürüyor."

'Ekrem İmamoğlu, bir parsel için imar çabasında bulunmuş mu?'

"Buna karşı gelmek, bunu Meclis’te engellemek ve bu aklın bu şekilde hareket etmesini milletin vicdana sunuyorum tam da yerel seçime giderken. Bakınız; bu akıl, milletini değil, bir avuç insanı düşünmeyi önceleyebilen bir akıl. Yani kimsenin malını mülkünü düşünmüyor. Kimsenin derken, 16 milyon insanın. Ama birkaç insanın mutluluğunu, refahını, konforunu düşünebiliyor. Ben de diyorum ki; 4,5 senedir, 5 seneye yaklaşan bir süre içerisinde, Ekrem İmamoğlu, bir parsel için imar çabasında bulunmuş mu? Ekrem İmamoğlu, bir kuruma veya kuruluşa -siyaseten yakın olsun uzak olsun hiç fark etmez- bir yeri tahsis etmiş mi? Bununla ilgili bir gayret göstermiş mi? Hayır. Tam aksine milletin refahını arttırmak için gayret göstermiş. Biz bunu ‘İstanbul modeli’, eşitlikçi, sosyal adalet dolu, sosyal huzur dolu, sosyal demokrasiyle bezenmiş bir model olarak tarifliyoruz. Ve çabamız bu yönde."

'Fatih Kaymakamlığı’nın birkaç hususta daha, bu şekilde süreçleri geciktirdiğini duyuyorum ve takip ediyorum'

"Fatih'teki bu uygulamayı gördüğüm gibi, şunu da söyleyeyim: Fatih Kaymakamlığı’nın birkaç hususta daha, bu şekilde süreçleri geciktirdiğini duyuyorum ve takip ediyorum. Bu konuda da hem valimize hem de İçişleri Bakanlığı'na, bu uygulamalarla ilgili, buradan daha yüksek bir denetimle bu kurum, kuruluşları veya başındaki amirleri denetlemelerini buradan gönderiyorum.” (ANKA)