İçindeki maddeleri almak istemiş: Tüple ısıttığı top mermisi patladı, yaşamını yitirdi

İçindeki maddeleri almak istemiş: Tüple ısıttığı top mermisi patladı, yaşamını yitirdi
Eyüp Doğan, evinin balkonunda piknik tüpüyle ısıttığı top mermisi patlayınca yaşamını yitirdi.

Antalya'da hurdacılık yapan Eyüp Doğan (34), falezlerde bulup içerisindeki maddelerin para edeceğini düşünerek piknik tüpüyle ısıttığı top mermisinin patlamasıyla yaşamını yitirdi.

Olay, dün saat 21.00 sıralarında Kepez ilçesi Fatih Mahallesi 3403 Sokak'taki bir evde meydana geldi. Hurdacılık yapan Eyüp Doğan, bir süre önce falezlerde top mermisi buldu. Doğan, dün akşam saatlerinde içerisindeki maddelerin para edeceğini düşünerek evinin balkonunda piknik tüpüyle ısıttığı top mermisinin patlamasıyla hayatını kaybetti.

Mahallelinin ihbarıyla adrese çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, Eyüp Doğan'ın hayatını kaybettiği belirlendi. Patlamanın şiddetiyle Doğan'ın 8-9 yaşlarındaki kızı Z.D. de alnından hafif yaralandı.

Bölgeye gelen olay yeri inceleme ekipleri, evde incelemede bulundu. Savcılık ve olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından Doğan'ın cansız bedeni, otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu'nun morguna kaldırıldı. Kızı ise hastaneye götürüldü. Eyüp Doğan'ın boşandığı ancak birlikte yaşadığı H.D. de ifadesine başvurulmak üzere polis merkezine götürüldü. (DHA)