İki futbolcu Whatsapp'tan kulüp başkanına ulaşıp, şike için 100 biner euro talep etti

İki futbolcu Whatsapp'tan kulüp başkanına ulaşıp, şike için 100 biner euro talep etti
Geçtiğimiz sezon Altınordu futbolcularının WhatsApp yoluyla Eyüpspor başkanına mesajla ulaştığını gösteren gazeteci Murat Ağırel, oyuncuların açık açık şike teklif ettiklerini ortaya çıkardı. Maçı Eyüpspor'a vermek için 100 bin euro isteyen oyuncular, tehlikeli olduğunu gerekçe göstererek isimlerini paylaşmadı.

Gazeteci Murat Ağırel, 1. Lig'de oynayan Altınordu'nun bazı oyuncularının şike yaptığını iddia ederek WhatsApp yazışmalarını paylaştı.

Altınordu'da forma giyen iki futbolcunun Eyüpspor Başkanı Murat Özkaya'ya yaptığı şike teklifini canlı yayında gösteren Ağırel, durumun ehemmiyetini gözler önüne serdi.

"Sizin için bir şeyler yapmak istiyoruz"

Söz konusu oyuncunun attığı WhatsApp mesajını gösteren Ağırel'in kayıtları şu şekilde:

Futbolcular: "Başkanım hoş geldiniz. Biz Altınordu'dan 2 futbolcuyuz. Maça ilk 11 çıkıyoruz. Bu sezon Süper Lig'i en fazla siz hak ettiniz."

Eyüpspor Başkanı Murat Özkaya: "Teşekkürler, isminiz ne çocuklar?"

Futbolcular: "Bizim için sezon bitti sayılır. Başkanım isim biraz tehlikeli olur bizim için. Bu maç sizin için bir şeyler yapmak istiyoruz. İster misiniz? Maçı istediğiniz şekilde bitirmeyi sağlarız."

"Kişi başı 100 bin başkanım"

Konuşmanın devamı, "Kişi başı 100 bin euro başkanım" şeklinde bitiyor. Bu konuşma sonrası Eyüpspor başkanının hemen Altınordu kulüp yetkililerini aradığını ve durumu bildirdiği öğreniliyor.

640xauto.webp

Türk futbolunu sarsan bu şike iddiasına TFF'den herhangi bir hamle gelmemesi sosyal medyada büyük tepkiye yol açtı. Söz konusu oyuncuların isminin öğrenililemediği ve hala daha aktif olarak futbol oynadıkları tahmin ediliyor. (Kısa Dalga)

Gündem