Ali İsmail Korkmaz'ın doğum günü...  ‘Aramızda olsaydı 29’unda olacaktı, akranları ile birlikte Hatay'da çalışacaktı’

Ali İsmail Korkmaz'ın doğum günü... ‘Aramızda olsaydı 29’unda olacaktı, akranları ile birlikte Hatay'da çalışacaktı’

“Ali İsmail aramızda olsaydı; bugün 29. doğum gününü kutluyor olacaktı. Depremle birlikte zor günler geçiren ülke için ve Hatay’ın yeniden ayağa kalkmasında akranları ile birlikte çalışacaktı. Adil, özgür bir dünya hayaline herkesi ortak edecekti."

Eskişehir'de Gezi direnişi eylemleri sırasında polis ve sivil kişilerce darp edilerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın bugün doğum günü. Ailesi, “Ali İsmail aramızda olsaydı; bugün 29. doğum gününü kutluyor olacaktı” dedi.

Anadolu Üniversitesi öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, 3 Haziran 2013'te Gezi eylemleri sırasında 3 Haziran 2013 gecesi polis ve sivil kişilerce sokakta ölesiye darp edildi. 38 gün komada kalan Korkmaz, 10 Temmuz 2013'te 19 yaşındayken hayatını kaybetti.

18 Mart 1994 yılında Hatay'da doğan Ali İsmail Korkmaz, yaşasaydı bugün 29 yaşında olacaktı.

Korkmaz ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı

"Bugün günlerden Ali İsmail Korkmaz... Bugün gençler onun kurduğu düşleri hayata geçiriyor; dünyanın her yerinden gönüllülerle, destekçilerle gençler için çalışıyoruz. İyi ki doğdun Ali İsmail, iyi ki geçtin hayatımızdan!

Ali İsmail aramızda olsaydı; bugün 29. doğum gününü kutluyor olacaktı.

Depremle birlikte zor günler geçiren ülke için ve Hatay’ın yeniden ayağa kalkmasında akranları ile birlikte çalışacaktı. Adil, özgür bir dünya hayaline herkesi ortak edecekti." (Kısa Dalga)