İYİ Parti Ankara İl Başkanı Akif Sarper Önder, görevinden istifa etti

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Akif Sarper Önder, görevinden istifa etti
İYİ Parti Ankara İl Başkanı Akif Sarper Önder, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada görevinden istifa ettiğini duyurdu. 27 Nisan'da olağanüstü kurultaya gidecek olan parti bir süredir adından istifalarla söz ettiriyor.

31 Mart Mahalli İdari Seçimlerinde, ülke genelinde yüzde 3.77 oranında oy alması ile tartışmaların yükseldiği İYİ Parti'de istifalar sürüyor.

Seçimden önce ardı ardına istifaların yaşandığı partide seçimin sonucu ile beraber yeni istifalar geldi.

Genel Başkan Meral Akşener de seçimin hemen sonrasında yaptığı açıklamada, 27 Nisan için seçimli "Olağanüstü Kurultay" kararı alındığını açıklamıştı ardından da aday olmayacağını duyurmuştu.

Kurultay'da Genel Başkanlık için yarışacak isimler Koray Aydın, Müsavat Dervişoğlu ve Tolga Akalın oldu.

Partide kurultay için geri sayım sürerken; İYİ Parti Ankara İl Başkanı Akif Sarper Önder, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Önder, paylaşımında şunları kaydetti:

"Derdiyle dertlenip, neşesiyle gülümsediğim, Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında ve sonrası sonsuz yüzyıllarında ülkemizin olmazsa olmazı olan İYİ partimizin 27 Nisan'da yapılacak olan, olağanüstü genel kurulunun ülkemize, milletimize, Türk siyasetine ve partimize hayırlı olmasına diliyorum. Bu vesileyle; 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel yönetimler seçimlerinin gerçekleşmesine az bir zaman kala kurucu Genel Başkanım Meral Akşener Hanımefendinin onurlarıyla atandığım ve görev süresince Ankara’mızın en ücra köşesindeki üyemizin dahi partimize olan mensubiyet şuurunu artırmak, il teşkilatımızı kurumsal bir yapıya dönüştürmek ve seçimlerde de başarılı olmak adına yönetim kurulu ve divan üyesi arkadaşlarımla birlikte büyük bir gayretle yürütmüş olduğum Ankara İl Başkanlığı görevimi bugün itibariyle sonlandırdığımı tüm kamuoyuna duyururum." (Kısa Dalga)

Gündem