İYİ Parti’de İstanbul ve Ankara adaylarına ilişkin Meral Akşener ayrıntısı

İYİ Parti’de İstanbul ve Ankara adaylarına ilişkin Meral Akşener ayrıntısı
İyi Parti'de Ankara ve İstanbul adaylarının belirlenmesinin sona saklandığı ve buraların adaylarını belirlemede kararın Genel Başkan Meral Akşener’de olduğu ifade ediliyor.

İyi Parti’de, 2024 yerel seçimlerine "ittifaksız" girme ve 81 ilde aday çıkarma kararının ardından aday çalışmaları da hız kazandı.

Akşener, Eskişehir’den yedek Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Melih Aydın’ın adaylığını açıklamaya hazırlanıyor. Ancak Aydın’ın adaylığının resmi olarak kesinleşmesi beklenen Eskişehir programı, Akşener’in enfeksiyon geçirmesi nedeniyle ertelendi.

Belediye başkan adaylığına çok fazla talep olduğu belirtilirken, Ankara ve İstanbul adaylarının belirlenmesinin sona saklandığı ve buraların adaylarını belirlemede kararın Akşener’de olduğu ifade ediliyor.

Ankara için Koray Aydın ismi öne çıkıyor

Bazı parti kurmayları ise İstanbul için İyi Parti adayının Memleket Partisi lideri Muharrem İnce olacağına ilişkin söylentilerin gerçeği yansıtmadığını belirtiyor. Ayrıca, Ankara’da adaylık için Koray Aydın’ın isminin ağır bastığı dile getiriliyor.

Partinin Beşiktaş adaylığı için Mustafa Sandal’a resmi olarak teklif götürme hazırlığında olduğu da kulislerde konuşulanlar arasında. (Kısa Dalga)