İYİ Partili Dervişoğlu, 'ittifakın geleceğini' zamana bıraktı: Kurullarda görüşülecek

İYİ Partili Dervişoğlu, 'ittifakın geleceğini' zamana bıraktı: Kurullarda görüşülecek
İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, Millet İttifakı’nın geleceğine 'bugünden bir şey söylemenin mümkün olmadığını' ifade etti.

İYİ Parti, CHP'nin de dahil olduğu Millet İttifakı'nın altı partisinden biri. Millet İttfakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimi kaybetmesinin ardından ittifakın geleceği söz konusu olmuştu.

İYİ Parti aday belirleme sürecinde Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkmış ancak daha sonra destek verme kararı almıştı.

İYİ Partili Dervişoğlu, TBMM’de bugün milletvekili olarak kaydını yaptırdı.

Gazetecilere konuşan Dervişoğlu, TBMM’nin bu yasama döneminde önemli gündem maddeleri olacağını belirterek tüm siyasi partilerin uzlaşma kültürünün gereklerini yerine getirerek Türkiye'ye hizmet edeceğini kaydetti.

Dervişoğlu, Millet İttifakı’nın geleceği konusunda yöneltilen bir soru üzerine “Onlarla ilgili bugünden bir şeyler söylemek mümkün değil. Onlar yetkili kurullarda görüşülecek ve karara bağlanacak hususlar” dedi.

Dervişoğlu, CHP listelerinden seçime giren ittifak partilerine mensup milletvekillerinin istifa kararı aldıklarının hatırlatılması üzerine de “Net bir bilgim yok, o da karara bağlandıktan sonra kendini gösterecek. TBMM’nde yeni bir aritmetik oluşacağına delalet eder. Bunların hepsine bakacağız” yanıtını verdi. (ANKA)