Karanlıklar 'beldesi': İkinci Isparta vakası olsun istemiyoruz

Karanlıklar 'beldesi': İkinci Isparta vakası olsun istemiyoruz

Niğde'nin Kemerhisar Beldesi'nde 11.00'de kesilen elektrikler saatlerdir gelmedi. CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, "İkinci bir Isparta vakası olsun istemiyoruz" dedi.

Niğde'nin Bor ilçesine bağlı Kemerhisar beldesinde şiddetli fırtına nedeniyle saat 11.00’da elektrikler kesildi ve gece geç saatlere kadar gelmedi. Vatandaşlar mum ve gaz lambası ışığıyla evini aydınlatıyor. Kemerhisar’a 10 Şubat’ta da yoğun kar yağışı nedeniyle 24 saate yakın elektrik verilememişti.

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, beldede gaz lambası ışığında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Niğde'nin Kemerhisar kasabasında 9 saattir elektrikler kesik, karanlıkta oturuyoruz. Evlerinde oksijen makinasına bağlı olan insanlar yaşıyor olabilir, onlar mağdur olabilirler. İkinci bir Isparta vakası olsun istemiyoruz. Bundan yaklaşık iki ay önce yine 24 saatten fazla elektrik kesintisi olmuştu, yoğun kar yağışı nedeniyle. Şimdi ise fırtına var, bu fırtınadan dolayı 9 saattir elektrikler kesik. Biz elektriğin bir an önce verilmesini istiyoruz. Özelleştirme yapılan beşli şirketler elektriği de mundar etti. Alt yapısı tamamlanmayan elektrik hatlarının yapılması, halkı rezilliğe mahkum etmemeleri gerekmektedir.''

Isparta'da şiddetli kar yağışının ardından enerji nakil hatlarında meydana gelen kopmalar yüzünden 3 Şubat'ta kesilen elektrikler 7 Şubat'ta bağlanabilmişti. (ANKA)