Kars’ta öğretmenlerin bulunduğu servis karda mahsur kaldı, köylüler kurtardı

Kars’ta öğretmenlerin bulunduğu servis karda mahsur kaldı, köylüler kurtardı
Kars’ın Bozkuş köyüne giden ders için giden 5 öğretmenin içinde bulunduğu servis minibüsünün tipide kara saplandı. Köylüler, yoğun bir çalışmayla öğretmenleri kurtararak köylerinde misafir etti.


Kars’ın Selim ilçesine bağlı Bozkuş köyüne giden öğretmenlerin içinde bulunduğu servis minibüsünün tipide kara saplanması üzerine köylüler seferber oldu. Olumsuz hava şartlarına rağmen minibüsü halatla çekerek kurtaran köylüler, öğretmenleri köylerine getirerek misafir etti.

Servis minibüsü şoförü Cebrail Cengiz, dün sabah saatlerinde her günkü gibi öğretmenleri almak için yola çıktı. Cengiz, 5 öğretmeni alarak ilçeye 22 kilometre mesafedeki Bozkuş köyüne doğru yola çıktı. Köye 2 kilometre kala etkisini artıran tipi yolu kapatınca minibüs kara saplanarak mahsur kaldı. Geri dönüş yolu da kapanınca sürücü Cebrail Cengiz donma ve yolunu kaybetme riskine rağmen 500 metre mesafedeki Tuygun köyüne giderek köylülerden yardım istedi.

Kürek ve halatlarla gittiler

Tuygunlular yanlarına kürekleri ve halatları alarak öğretmenleri kurtarmak için yola çıktı. Kısa süre sonra minibüse ulaşan köylüler servis minibüsü sürücüsü Cebrail Cengiz ve oğlu Dicle ile birlikte içinde öğretmenlerin bulunduğu minibüsü halatlarla çekerek kurtardılar. Uzun süren çalışma sonucu kurtarılan minibüs Tuygun köyüne götürüldü. Burada köylüler öğretmenleri misafir ederek Özel İdare ekiplerinin kapanan yolu açmasını beklediler. Köye dönüldüğünde Dicle Cengiz’in yüzünün görüntüsü yaşanan zorlu kurtarma çalışmasını ortaya koydu. Öğretmenler köylülere verdikleri mücadele ve misafirperverlikleri için teşekkür etti.

Öğretmenler yolun açılmasının ardından aynı minibüsle Selim ilçesine döndü.

(DHA)
Gündem