Mansur Yavaş,  MasterChef 'ten Sefa Okyay Kılıç'ı transfer etti

Mansur Yavaş, MasterChef 'ten Sefa Okyay Kılıç'ı transfer etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, MasterChef programında yarışan aşçı Sefa Okyay Kılıç ile Ankara Büyükşehir Belediyesi BelPa Mutfak'ta birlikte çalıştıklarını açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, Acun Ilıcalı’nın kanalında yayınlanan MasterChef programına yarışmacı olarak katılan Sefa Okyay Kılıç ile birlikte çalıştıklarını açıkladı.

Yavaş kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “BelPa Mutfak'ta her gün öğrencilerden ihtiyaç sahiplerine, kovidli ailelerden yaşlı vatandaşlarımıza kadar binlerce yemek sevgiyle, emekle hazırlanıyor. Sefa Okyay Kılıç da bu anlamlı hizmetin bir parçası oldu” ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi BelPa Mutfak, yerli üreticilerden tedarik edilen malzemeleri işleme alarak sosyal yardım alan vatandaşlara ulaştırıyor. İnternet sitesindeki bilgilere göre yemekler günlük olarak 43’ü engellilere ait okullar, 6’sı Büyükşehir bünyesindeki Şefkat Evleri ve Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezi olmak üzere 50 ayrı noktaya dağıtılıyor.

Birçok gastronomi festivalinde ekip koordinatörü olarak katılan genç yarışmacı, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca biliyor. Moleküler Gastronomi, Kore Mutfak Eğitimleri ve İtalyan Mutfağı üzerine eğitimler alan 'MasterChef Sefa' yarışmaya yedeklerden dahil olmuştu.