MEB "kariyer sınavı" başvuru süresini uzattı

MEB "kariyer sınavı" başvuru süresini uzattı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun “saygısızlık” olarak nitelendirip “girmeyin” diye çağrıda bulunduğu “Öğretmenlikte Kariyer Basamakları Sınavı”na başvuru süresi uzatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “saygısızlık” olarak nitelendirerek, “girmeyin” çağrısında bulunduğu “Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı”na başvuru süresini, “gelen talep üzerine” 6 Ekim’e kadar uzattı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, uzman ve başöğretmenlik için uygulanacak 'Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı' başvuruları ile sınavdan muaf olanların başvuru süresinin 3 Ekim'den 6 Ekim'e uzatıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Milli Eğitim Bakanlığı'nca 'Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı'na başvuruda bulunmak isteyen öğretmenlerle sınavdan muaf olanların başvuru süreleri, gelen talep üzerine 6 Ekim Perşembe günü saat 23.59'a kadar uzatıldı. Uzman ve başöğretmenlik mesleki gelişim çalışmalarının Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri'ne (MEBBİS) yüklenme süresi ise 5 Ekim Çarşamba günü saat 23.59'a kadar uzatıldı" denildi.

KILIÇDAROĞLU: SAYGISIZLIK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sınavın öğretmenlere “saygısızlık” olduğunu belirterek, bu sınava girmemelerini istemişti. Kılıçdaroğlu “kariyer sınavı”na ilişkin, “En değerlilerimizi kariyer sınavları ile rencide etmeyelim. Uzman ve başöğretmen ilan etmenin yolu çoktur” diyerek sosyal medya paylaşımlarında “Sizleri incitmeyecek çözümü seçimden sonra birlikte konuşarak buluruz" demişti.