Metin Uca hayatını kaybetti

Metin Uca hayatını kaybetti
Kocaeli'nde geçirdiği trafik kazasında yaralanan Metin Uca'nın vefatını menajeri Kübra Kalem Baykara, sosyal medya hesabından duyurdu.

Ünlü sunucu Metin Uca, 62 yaşında hayatını kaybetti. Vefat haberini Uca'nın menajeri Kübra Kalem Baykara, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla verdi.

Metin Uca, 3 Kasım'da Kocaeli yakınlarında bir trafik kazası geçirmişti. Uca'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda "Bursa’da bir etkinlik için menajerim sevgili Kübra Kalem Baykarı ile çıktığımız yolda Dilovası oksijen çıkışında kendimden geçmem sonucu ağaca vurarak durabildim. Hastanede ilk yapılan tetkikte boyun şah damarımın her ikisinin de tıkalı olduğu ve onun yarattığı durum nedeniyle kazanın ortaya çıktığını öğrendim. Kartal Lütfi Kırdar Eğitim Araştırma Hastanesi Nöroloji Yoğun Bakım İnme Merkezi’nde bir hafta boyunca tedavi altında olacağım… Pıhtıların eritilmesi ve tıkanıklığın giderilmesine çalışılacak. İlginiz için teşekkürler. Hızla iyileşip aranıza döneceğim" denildi.

İlerleyen günlerde Uca'nın sağlığının iyiye gittiği duyuruldu ancak önceki gün Uca'nın entübe edildiği haberi geldi.

Uca'nın menajeri Baykara, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Metin Ucamızı kaybettik. Kalbimiz acıyor" diyerek vefatını duyurdu.

passaparola.jpeg

Metin Uca kimdir?

Sunucu ve seslendirme sanatçısı Metin Uca, 13 Kasım 1961'de İstanbul'da doğdu. Babası Hakkârili , annesi Söğüt, Bilecikli olan Uca kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve tiyatro eğitimleri aldı.

1987 yılında kazandığı Anadolu Ajansı sınavıyla muhabirliğe başlayan Uca 1989 yılında TRT'ye geçti. Uca, daha sonra Kanal D, Show TV, Atv ve Star TV gibi kuruluşlarda muhabirlik, programcılık yaptı.

CHP içinde etkin olarak siyasetle uğraşan Uca, 1999 yılından sonra "Günaydın Türkiye" adlı sabah haberleri programı ve 2002 yılında yayımlanmaya başlayan ve 9 yıl boyunca 740 bölüm ekrana gelen "Passaparola" adlı yarışmayla tanındı.

Uca, 3 Şubat 2022 tarihinde, İstanbul havalimanında "Halkı kin ve düşmanlığa sevk etme" suçundan gözaltına alınmıştı. (Kısa Dalga)