MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Serhan Asker'in deprem bölgesinden uzaklaştırılmasını istedi

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Serhan Asker'in deprem bölgesinden uzaklaştırılmasını istedi

Büyükataman, Halk TV'deki programında HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yeni kitabını tanıtan gazeteci Serhan Asker’i hedef aldı.

Halk TV sunucusu Serhan Asker, depremzedelerin sorunlarını aktarmak için Adıyaman’a gitti. Asker, depremler ve selden etkilenen Adıyaman’dan yaptığı canlı yayında, Demirtaş’ın son öykü kitabı ‘Dad’dan bahsetti.

Kitabı keyifle okuduğunu söyleyen Asker, şunları dedi: “Selahattin Demirtaş cezaevinde beşinci kitabını yazdı herhalde. Üretim, üretim, üretim. Yazıyor Selahattin Demirtaş. Bize gönderdiği ‘Dad’ öykü kitabı, büyük bir keyifle okudum ben. Teşekkür ediyoruz bu inceliği düşündüğü için Sayın Selahattin Demirtaş’a. Aynı zamanda cezaevinde tutuklu bulunan özgürlük mücadelesi veren herkesi de buradan kucaklıyoruz. Deprem bölgesinden bütün halkımızın selamlarını, cezaevinde özgürlüğünü arayan tutuklulara, hükümlülere gönderiyoruz.”

Önce RTÜK sonra MHP

Asker'in, bu sözleri sonrası RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Halk TV'yi cezalandırmakla tehdit etti. Bunun ardından bir çıkış da MHP’li Büyükataman’dan geldi.

Büyükataman’ın paylaşımları şöyle:

“Devletimiz ve milletimiz omuz omuza depremin yaralarını sarmaya çalışırken CHP’nin yandaş kanalı Halk TV’nin fırsatçılık yaparak depremzede çocuklara bir teröristin propagandasını yapması düpedüz yağmacılıktır.

Depremi fırsata çevirip terör propagandası yapan, çocuklarımızın istismar etmeye, tertemiz zihinlerini kirletmeye yeltenen bu kepaze anlayış kesinlikle bölgeden ve çocuklarımızdan uzak tutulmalı, çocuklarımızı istismar etmelerine izin verilmemelidir.” (Kısa Dalga)


a2.pnga1.png