MHP'den istifa etmişti, CHP'ye katıldı: Rozetini Kılıçdaroğlu taktı

MHP'den istifa etmişti, CHP'ye katıldı: Rozetini Kılıçdaroğlu taktı

MHP’den geçen yıl istifa eden ve CHP’ye üye olan Engin Ayengin’e rozetini CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu taktı.

MHP’den 2014 yerel seçimlerinde belediye başkan aday adayı, 2018 yılında da milletvekili aday adayı olan ve partisinden geçen yıl istifa eden Engin Ayengin, CHP'ye katıldı. Ayengin'e rozetini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı.

Ayengin’in CHP üyeliğini, Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal duyurdu.

Köksal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “TBMM'de Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 2018 Genel seçimlerinde MHP'den milletvekili adayı olup bir süre önce partimize katılan Engin Ayengin'e rozetini taktı. Aramıza hoşgeldiniz…” dedi.

Duvar’da yer alan habere göre, Ayengin, istifa gerekçesini şöyle açıklamıştı:

"Varlık amacımın farkına vardığım gün itibarı, tüm benliğimi adamış olduğum Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında Türk milleti ve aziz vatanımın geleceği için hizmet etmeyi bir borç bildim. Atatürk ve Ülkü kimliğimden asla taviz vermeden yürümüş olduğum yolu bir şeref saydım ve sayacağım. Bu yolda tek başıma kalsam son nefesime kadar yürüyeceğim. Bugünden itibaren şahsiyetimi, kişiliğimi ve varlığımı borçlu olduğum Milliyetçi Hareket Partisi'nden üzülerek istifa ettiğimi tüm eş, dost, akraba ve seven sevmeyen herkese duyurmak istiyorum. Geldiğimiz 20 yıllık bu süreç, hangi partili olduğumuzun hiç bir önemi olmadığını ayan beyan ortaya koymuştur. Tek gerçeğimiz kimin Atatürk yolunda yürüdüğüdür." (Kısa Dalga)