MHP'li Yıldız: Kılıçdaroğlu’nun  dokunulmazlığı sona erdi, 28 fezleke iddianameye dönüştürülerek kamu davası açabilir

MHP'li Yıldız: Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığı sona erdi, 28 fezleke iddianameye dönüştürülerek kamu davası açabilir

MHP'li Feti Yıldız, yeni dönemde milletvekili olmayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na dava açılabileceğini söyledi. Yıldız, "28 adet fezlekeyi iddianameye dönüştürerek kamu davası açabilir" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, 28. dönemde milletvekili olmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yargılanmasını istedi.

Yıldız, Twitter paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Milletvekilleri 2 Haziran’da yemin edecek.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun milletvekili olmadığı için dokunulmazlığı sona erdi. Hakkında düzenlenmiş Fezlekeler anayasa ve adalet Komisyonu raflarında bekliyor.

Cumhuriyet başsavcılıkları, hakaret, tehdit, iftira, suç ve suçluyu övmek, adli yargılamayı etkilemeye teşebbüs, kurul halinde çalışan kamu görevlilerine, görevinden dolayı hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, terör örgütü propagandası gibi çeşitli suçlardan hazırlanmış.

28 adet Fezlekeyi iddianameye dönüştürerek kamu davası açabilir. Daha önce açılmış ancak dokunulmazlık nedeniyle durdurulan davalar kaldığı yerden devam eder." (Kısa Dalga)

ekran-resmi-2023-05-31-12-45-39.png