Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan velilere "huzurlu ev ortamı" uyarısı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan velilere "huzurlu ev ortamı" uyarısı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarın (15 Şubat Pazartesi) başlayacak ikinci yarı yıla yönelik verdiği mesajda, ailelere “Bu süreçte çocuklarımızın eğitim aidiyetini güçlendirmek için sizin ve çocuklarınızın düzenli bir hayat sürmesi, evlatlarımızın uyku ve beslenmelerinin düzenli olması, huzurlu bir ev ortamında bulunmaları büyük önem taşıyor” diye seslendi.

2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi yarın başlıyor. Köy okullarında yüz yüze, diğerlerinde ise uzaktan eğitimle sürdürülecek ikinci yarı yıl eğitim faaliyetleri öncesinde bir measj paylaşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bu süreçte çocuklarımızın eğitim aidiyetini güçlendirmek için sizin ve çocuklarınızın düzenli bir hayat sürmesi, evlatlarımızın uyku ve beslenmelerinin düzenli olması, huzurlu bir ev ortamında bulunmaları büyük önem taşıyor”  dedi.

Selçuk, paylaştığı mesajında şunları söyledi:

“Sevgili Ailelerimiz,

 İkinci yarıyıla başlarken sizleri saygıyla selamlıyorum. Küresel salgın döneminin oluşturduğu tüm belirsizliklere rağmen, bize verdiğiniz destek için gönülden teşekkür ediyorum. Evleri okul hâline getiren, her odayı sınıfa dönüştüren ailelerimizin çabasının da yorgunluğunun da farkındayız. Bizler, çocuklarımıza daha iyi bir eğitim sunabilmek için dünya standartlarında içerikler ve sistemler oluşturduk. İkinci yarıyıl eğitim programımızı güçlendirmek içinse yine sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Bu süreçte çocuklarımızın eğitim aidiyetini güçlendirmek için sizin ve çocuklarınızın düzenli bir hayat sürmesi, evlatlarımızın uyku ve beslenmelerinin düzenli olması, huzurlu bir ev ortamında bulunmaları büyük önem taşıyor. Sizlerden ricam çocuğunuzun canlı derse katılımını ve TRT EBA kanallarını takibini teşvik ederek okullarımızla ve öğretmenlerimizle iletişim kanallarınızı güçlendirmeniz. Çocukları yüz yüze eğitime başlayan ailelerimizin hijyen kurallarına uygun şekilde evlatlarını okula göndermelerini, çantalarına hijyen malzemeleri ve yedek maske eklemelerini hatırlatmakta yarar var. Son olarak çocuklarımıza hem akademik hem sosyal destek sağlayan kitap okuma alışkanlığını kazanmaları için, evde kitap okuyan yetişkinler görmeleri gerektiğini de tekraren belirtmiş olalım.”

Gündem