Nagehan Alçı, Elçin Sangu'ya yanıt verdi:  Rasim ne alaka?

Nagehan Alçı, Elçin Sangu'ya yanıt verdi: Rasim ne alaka?

Nagehan Alçı, Gülşen'in tutuklanması kararına tepki verdiği paylaşımına "Hakaret içermeyen tweet attığım için beni savcılığa verdiğinde; 'yurt dışına çıkma yasağı' istemek aşırılık değil miydi? Yemezler demokrat tavırları" diyen Elçin Sangu'ya yanıt verdi. Alçı, suç duyurusunu avukatının yaptığını ve kendisinin haberi olmadığını iddia etti.

Gülşen'in tutuklanmasının ardından Elçin Sangu, tutuklama kararını eleştiren Nagehan Alçı'ya tepki gösterip "Hakaret içermeyen tweet attığım için beni savcılığa verdiğinde; 'yurt dışına çıkma yasağı' istemek aşırılık değil miydi? Yemezler demokrat tavırları" demişti.

Alçı'nın avukatı Esennur Ezgi "Nagehan Hanım’a hakaret ettiğini düşündüğüm tüm paylaşımlarla ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulunurum" diyerek bir açıklama yayınladı, Ezgi, açıklamada Sangu'nun ifadelerini yalanladı.

Avukat Esennur Ezgi, şikâyet sürecine ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

"Nagehan Alçı’nın avukatı olarak kendisine yapılan hakaretlere şikâyet açmak benim yetkimdedir. Nagehan Hanım’a hakaret ettiğini düşündüğüm tüm paylaşımlarla ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulunurum. Nagehan Hanım’ın bana verdiği resen suç duyurusunda bulunma yetkim var.

Elçin Sangu’nun beyanları gerçeği yansıtmamaktadır. Müvekkilim Nagehan Alçı’ya Elçin Sangu adlı şahsın hakaret ettiğini düşündüğüm bir paylaşımla ilgili olarak resen suç duyurusunda ben bulundum. 4.5 sene önceki olay. Nagehan Hanım isim isim kimden şikâyetçi olduğumuzu bilmez.

Kaldı ki dilekçede bulunan ifadeler bilişim yolu ile işlenen suçlar şikâyetlerinde bulunan standart ifadelerdir. Müvekkilim Nagehan Alçı’ya hakaret edenleri savcılığa verdiğimizde işleyecek standart dilekçe prosedürü bellidir. Hakaret eden herkesle ilgili aynı süreç işlemiştir.


Müvekkilim Nagehan Alçı’ya hakaret ettiğimi düşündüğümüz yüzlerce kişiye yapıldığı gibi Elçin Sangu adlı şahsa da aynısı yapılmıştır. Hiçbir özel uygulama yapılmamıştır. Herkes gibidir. 'Yurtdışına çıkış yasağı' diye bir talep yoktur. Bu tamamen uydurmadır. Yalan bir bilgidir.

Ayrıca 'Kocanı da işin içine karıştırdın' ne demektir? Müvekkilim Rasim Ozan Kütahyalı’nın bu davayla hiç ilgisi yoktur. Nagehan Hanım’ın da Rasim Bey’in de bu şikâyetten haberleri bile yoktur. Elçin Sangu’dan bu iddia ettiği hususu bir hukukçu olarak açıklamasını bekliyorum."


'RASİM NE ALAKA?'


Avukatı Esennur Ezgi'nin paylaşımlarını yineleyen Alçı, şu ifadeleri kullandı:

"Avukatım Esennur Ezgi’nin hem bana hem de kamuoyuna ifade ettiği bilgilerden hareketle Elçin Sangu’ya yurtdışına çıkış yasağı talep edildiği bütünüyle yalandır…

Elçin Sangu’ya açılan şikâyetten ve ardından yaşanan savcılık sürecinden benim haberim yoktu. Bilmiyordum. Dün Sangu’nun twitiyle öğrendim. Haberim olsaydı yapılan şikâyeti geri çektirirdim.

ekran-resmi-2022-08-28-07-01-37.png

Burada hiçbir bağlama oturtamadığım nokta ise konuyu Elçin Sangu’nun nasıl olup da kocam Rasim Ozan’a getirdiği. Rasim’in bu konuyla ne ilgisi ne bilgisi var. Benim bile bu davadan bilgim yok. Rasim ne alaka? Nasıl olup da Rasim’i işin içine karıştırmışım?"


Ne olmuştu?
Oyuncu Elçin Sangu, 2018'de CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'ye soru soran Nagehan Alçı için "Nagehan adına utanmaktan ben yoruldum" demişti. Sangu, sonrasında Nagehan Alçı'nın suç duyurusunda bulundu

Elçin Sangu daha sonra kendisi hakkında Nagehan Alçı’nın suç duyurusunda bulunduğunu açıklamıştı.