Nebati, 'uçaktaki tartışma'yı anlattı; 'CHP'li vekil yönlendirdi' dedi

Nebati, 'uçaktaki tartışma'yı anlattı; 'CHP'li vekil yönlendirdi' dedi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yolcu uçağında yaşadığı tartışmaya dair açıklama yayınladı. Bakan, uçağın geç kalkmasının sebebinin kendisinin olmadığını belirtirken, 'CHP'li vekilin insanların yönlendirdiğini' öne sürdü.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin THY’nin Ankara - İstanbul uçağında bazı kişilerle yaşadığı tartışma sosyal medyada gündem olmuştu.

Nebati'nin tartıştığı kişilere bağırarak "Her zaman uçağa en son bakan biner" dediği duyulmuştu.

Nebati, Twitter hesabındaki paylaşımda uçağın geç kalkmasının sebebinin kendisi olmadığını belirtti.

'Tamamen çarpıtıldı'

Bakan şunları kaydetti: "29 Mayıs 2023 Pazartesi günü akşam saatlerinde, benim de yolcusu olarak yer aldığım Ankara - İstanbul uçağında yaşananlar, kamuoyuna tamamen çarpıtılarak yansıtılmıştır. İki gündür konuyla ilgili manipülasyonun devam etmesi üzerine, kamuoyunu doğru bilgilendirmek için bir açıklama yapmak zaruri hale gelmiştir.

'Benden sonra başkaları da bindi'

Öncelikle, uçağın kalkış saatinde yaşanan gecikmenin şahsımla hiçbir ilgisi kesinlikle yoktur. Rötar yaşanmasının tek sebebi, diğer yolcularla birlikte bana da bildirilmiş olduğu üzere hava muhalefetidir. Kaldı ki ben uçakta yerimi aldıktan sonra bazı diğer yolcuların da binişlerini gerçekleştirmeye devam ettikleri, kaydedilen görüntülerden açıkça anlaşılmaktadır.

CHP'li vekili suçladı

Uçaktaki yerimi aldığım esnada, bir CHP milletvekilinin provokatif yönlendirmesi sebebiyle, millet iradesini içine sindirememiş bir grubun sözlü sataşmasına maruz kaldım. Gecikmenin sebebi hava muhalefeti olmasına rağmen, sanki benden kaynaklanıyormuş gibi bir algı yaratmaya çalışarak olmadık suçlamalarda bulundular. Bunun üzerine, bu şahıslara yaşanan rötarın sebebini ve milletimizin demokratik tercihlerini artık kabullenmeleri gerektiğini açık ve net bir şekilde hatırlattım. Bu hatırlatmayı da sadece bu birkaç şahsa yönelik yaptım.

'Efendilik taslamak şöyle dursun...'

Asla unutulmamalıdır ki bizler, 21 yıldan bu yana milletimize efendilik taslamak şöyle dursun, tam tersine hizmetkar olmak, ülkemize asırlık eserler kazandırmak için gece gündüz çalışan bir siyaset anlayışının neferleriyiz. Bu sebepledir ki kötü niyetli hiçbir algı operasyonu, milletimizle asla aramıza giremeyecek, kopmaz gönül köprülerimize asla zarar veremeyecektir. Bu durum, geride bıraktığımız seçim sonuçlarıyla da zaten milletimiz tarafından bir kez daha tescillenmiştir.

'Tamamen algı operasyonu'

Sorumlu gazetecilik anlayışı ve basın ahlakıyla hiçbir şekilde bağdaşmayan, tamamen bir algı operasyonundan ibaret bu çirkin çarpıtmaları milletimizin takdirine bırakıyor, bu malum çevreleri, yalanlar üzerine asla siyaset inşa edilemeyeceği gerçeğini artık kabullenmeye davet ediyorum." (Kısa Dalga)