Netanyahu'dan Erdoğan'a: Kendisi Türkiye sınırları içindeki köyleri bombaladı

Netanyahu'dan Erdoğan'a: Kendisi Türkiye sınırları içindeki köyleri bombaladı
İsrail ve Filistin arasında yaşanan çatışmaların başından bu yana İsrail'i bir 'terör devleti' olarak nitelendiren Erdoğan'a Netanyahu ilk defa yanıt verdi ve "Erdoğan Türkiye sınırları içindeki köyleri bombaladı. Ondan ahlaki ders almayı kabul etmeyeceğiz" dedi.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "İsrail terörist bir devlettir" sözlerine yanıt verdi. Netanyahu, "Erdoğan İsrail'i terör devleti olarak adlandırıyor ama aslında Hamas'ın terörist devletini destekliyor" dedi.

'Ondan ahlaki ders almayı kabul etmeyeceğiz'

Artı Gerçek'in aktardığına göre Samaritan's Purse örgütünün başkanı ve CEO'su Rahip Franklin Graham ile yaptığı görüşmede Netanyahu, "Erdoğan Türkiye sınırları içindeki köyleri bombaladı. Ondan ahlaki ders almayı kabul etmeyeceğiz" diye konuştu.

Netanyahu, Erdoğan'ın eleştirilerine ilk kez bizzat yanıt vermiş oldu.

Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi: 'Hukuktan söz etmeye hakları yok'

Dışişleri Bakanlığı, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Erdoğan hakkındaki sözlerine karşı açıklama yaparak, "Filistin halkına karşı uyguladıkları zulüm ve katliamlarla tarihin kara sayfalarına girmiş İsrailli yetkililerin hukuktan söz etmeye hakları yoktur" dedi.

'Kendi suçlarını örtemeyecekler'

Açıklamasının devamında, "Gerçeklerin dile getirilmesinden rahatsız olan Benjamin Netenyahu’nun ve Eli Cohen’in, Sayın Cumhurbaşkanımız hakkındaki asılsız iftiraları, kendi suçlarını örtemeyecektir." ifadeleri yer aldı. (Kısa Dalga)