Nihal Olçok, Gelecek Partisi'nden istifa etti

Nihal Olçok, Gelecek Partisi'nden istifa etti
Gelecek Partisi'nin kurucularından Nihal Olçok, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Gelecek Partisi'nin kurucularından olan Nihal Olçok, sosyal medyadan istifa ettiğini belirtti.

Sosyal medya hesabından istifasını duyuran Olçok, "An itibari ile kurucusu olduğum Gelecek Partisi kurucu üyeliğinden istifa ediyorum. Allah selamet versin" ifadelerine yer verdi.

nihal.png

15 Temmuz'da oğlunu kaybetmişti

Olçok, 15 Temmuz'da eski eşi Erol Olçok'u ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'u kaybetmişti. Olçok daha önce verdiği röportajda Erdoğan’ın kendisinin kırmızı çizgisi olduğunu söylemiş ve kendisini ortadan kaldırmak isteyen çok kişi olduğunu belirtmişti. Olçok, “Bir kişiye anlattım ben. Bilmiyorum kim ne biliyor ama bana bir şey olursa o mektuplar açılır. Ondan sonra darbe için tanka tüfeğe hiç gerek olmadığını anlarsınız. Toplumu parçalar orada yazanlar” demişti.

Nihal Olçok kimdir?

1978 yılında Üsküp, Makedonya doğumlu olan ve 4 yaşında Türkiye'ye gelen Nihal Olçok İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezundur. Nihal Olçok, 1998'de Erol Olçok ile evlenmiş ve çiftin bu evlilikten (şehit) Abdullah Tayyip, Cahar Şamil ve Emir Dursun adında 3 çocukları olmuştur.

Nihal Olçok, 15 Temmuz'daki darbe girişiminde kaybettiği eşi ve oğlu adına 'Şehitoğlu şehit: 15 Temmuz şehitleri Erol Olçok ve Abdullah Tayyip Olçok'un hikayesi' adlı kitabı yazmıştır. (Kısa Dalga)