Nijer Büyükelçisi, tarikatı makamında ağırladı

Nijer Büyükelçisi, tarikatı makamında ağırladı
Skandallarla gündeme gelen Menzil Tarikatı ile bağlantılı Nezir Derneği üyeleri, Nijer Büyükelçisi Özgür Çınar’ı makamında ziyaret etti. Dernek daha önce de ÇAD Büyükelçiliği'ni ziyaret etmişti.

15 Temmuz sonrası devlet içerisindeki varlıklarına ilişkin tartışmalara konu olan tarikatlardan Menzil Tarikatı, kendini dış politikada da gösteriyor.

BirGün'den Mustafa Bildircin'ın haberine göre; kamuoyunda, “Menzil Cemaati’nin derneği” olarak bilinen ve ölen Menzil Şeyhi Abdulbaki Ehüseyni’nin oğlu Muhammed Saki Elhüseyni tarafından kurulan Nezir Derneği, Çad Büyükelçisi’nin ardından şimdi de Nijer Büyükelçisi’nin makamından fotoğraf verdi.

Ziyaret, derneğin sosyal medya hesaplarından da duyuruldu. Dernek üyeleri, Nijer Büyükelçisi Özgür Çınar’ın makamından fotoğraf da paylaştı. Bu arada derneğin “kurban organizasyonu” için Nijer’de bulunduğu bildirildi. Ancak büyükelçilik ziyaretinin “kurban kesim ve dağıtım işlemlerinden önce” gerçekleştiği belirtildi. Menzilci derneğin Büyükelçi Çınar ile “Faaliyetler hakkında bilgi paylaşımı” yaptığı öğrenildi.

Nezir Derneği, 22 Şubat’ta, Türkiye’nin Çad Büyükelçisi Kemal Kaygısız’ın makamında ağırlanmıştı. Derneğin kurulduğu günden beri “bağış” adı altında para topladığı biliniyor. (Kısa Dalga)

Gündem