Nişanlısının eski eşini vuran radyocu Ersin Baydamar tutuklandı

Nişanlısının eski eşini vuran radyocu Ersin Baydamar tutuklandı
Bakırköy'de nişanlısı Ebru Manay'ın eski eşi Mithat Şahin'i kendisine hakaret ve tehdit ettiğini öne sürerek silahla vuran radyocu Ersin Baydamar, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, 15 Kasım Çarşamba günü İstanbul, Yeşilköy Sahili'nde saat 22.00 sularında gerçekleşti.

Radyo programı yapan Ersin Baydamar ile Ebru Manay bir süre önce nişanlandı. İddialara göre, Manay'ın eski eşi Mithat Şahin, bunu öğrenince önce Ebru Manay'ı arayıp hakaret ve küfretti, ardından da Ersin Baydamar'ı arayıp hakaret ederek tehdit etti.

Eski eş Şahin, Baydamar'a konumunu da atarak görüşmek istediğini söyledi.

Baydamar, Şahin'in silahlı gezdiğini bildiği için yanına silah alarak atılan konum olan Yeşilköy sahile gitti. Burada görüşen Şahin ve Baydamar arasındaki tartışma kısa sürede büyüdü ve taraflar birbirine silah çekti. Baydamar, silahıyla Şahin'e ateş etti. Kurşunların isabet ettiği Şahin kanlar içinde yere yığılırken, Baydamar ise olay yerinden kaçtı.

Şüpheli Ersin Baydamar, daha sonra Bağcılar Güneşli'deki polis merkezine giderek teslim oldu. Gözaltına alınan Baydamar emniyetteki işlemlerinin bitmesinin ardından Bakırköy Adalet Sarayı'na getirildi. Burada ilk olarak savcıya ifade veren Baydamar, çıkarıldığı sulh ceza hâkimliğince 'Kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklandı. (DHA)