Okul bahçesinde öğretmene saldırı

Okul bahçesinde öğretmene saldırı

Samsun'da öğretmenlik yapan Murat Atay, okul bahçesinde öğrencisinin babası Ferhat Ç. ve ağabeyi E.Ç.'nin saldırısına uğradı.

Olay 25 Kasım'da Çarşamba ilçesindeki Atatürk Ortaokulu'nda meydana geldi. Öğrenci B.Ç., olaydan bir önceki gün eve gittiğinde, öğretmenin tokat attığını söyledi.

Ertesi gün okula 17 yaşındaki diğer oğlu E.Ç.'yle giden Ferhat Ç., bahçede karşılaştığı öğretmen Murat Atay'a yumrukla saldırdı.

Öğretmen ve okul idarecilerinin araya girmesiyle baba ve oğlu, okuldan ayrıldı. Hastaneye giden öğretmen Murat Atay, darp raporu alıp polise şikayette bulundu.

Gözaltına alınan Ferhat Ç. ve oğlu E.Ç., hakimlikçe adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı.

Atay, 25 yıllık meslek hayatında ilk kez böyle bir olay yaşadığını belirterek şunları söyledi: "Biz elbette olayın ardından şikayetimizi gerekli mercilere yaptık. Bundan sonrası adli bir süreç. Ben asla hiçbir öğrenciye el kaldırmam. O kadar öğrencinin gözü önünde bunların yaşanması hiç yakışır bir olay değil. Binlerce öğrenci yetiştirdim; yetiştirmeye de devam edeceğim. Allah hiçbir eğitimciye böyle olay yaşatmasın. Okula gidip, eğitim vermeye, yeni nesiller yetiştirmeye devam edeceğim." (DHA)