Okul kermesinden toplanan paralar İHH'ye verildi

Okul kermesinden toplanan paralar İHH'ye verildi
Ankara'nın Mamak ilçesinde bulunan Akdere Anadolu Lisesi’nde kermeste öğrencilerin topladığı para İHH'ye verildi.

Ankara'nın Mamak ilçesinde bulunan Akdere Anadolu Lisesi’nde okul kermesinden toplanan paraların, İslamcı kimliği ile bilinen İnsani Yardım Vakfı’na (İHH) teslim edildiği öğrenildi.

BirGün'den Mustafa Bildircin'in haberine göre paranın insanı yardım için toplandığını bildiklerini ancak İHH ortaklığını bilmediklerini iddia eden veliler, yaşananlara tepki gösterdi.

11 bin 500 TL toplandı

22 Kasım’da düzenlenen ve öğrencilerin harçlıkları ile aldıkları hazır kek, kurabiyelerin yanı sıra velilerin evde yaptıkları hamur işi ve sarma gibi yiyeceklerin satıldığı kermesten 11 bin 500 TL para toplandı.

İHH makbuzu

Toplanan para, öğretmenler odasında sayılarak İHH’den gelen yetkililere verildi. İHH yetkilileri, bağışçının Akdere Anadolu Lisesi olduğunu belirterek bir makbuz düzenledi. Paranın, “Yetim çocuklar için” toplandığı bilgisinin kendilerine verildiğini belirten veliler, “Paranın, İHH aracılığıyla Filistin’e gideceğini öğrendik. Filistin'de yaşananlara kayıtsız kalmamız elbette mümkün değil. Ancak aracı olacak tek kurum İHH midir? Türkiye’nin Kızılay’ı, AFAD’ı yok mudur?” diye sordu. (Kısa Dalga)

Gündem