Özgür Gündem nöbetçi yayın yönetmenliği davası ertelendi

Özgür Gündem nöbetçi yayın yönetmenliği davası ertelendi
KHK ile kapatılan Özgür Gündem gazetesi Nöbetçi Yayın Yönetmenliği kampanyasına katılan Şebnem Korur Fincancı, Erol Önderoğlu ve Ahmet Nesin'in yargılandığı dava, eksik hususların giderilmesi için ertelendi.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Özgür Gündem gazetesi Nöbetçi Yayın Yönetmenliği kampanyasına katılan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, RSF Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu ve gazeteci-yazar Ahmet Nesin hakkında, “Suç işlemeye tahrik”, “Suçu ve suçluyu övmek” ve “Örgüt propagandası” iddialarıyla açılan davanın 10’uncu duruşması Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Mezopotamya Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, duruşmada, Önderoğlu ile avukatı Abbas Yalçın hazır bulunurken, diğer yargılananlar ise katılmadı. Duruşmaya katılmayanların mazeret dilekçesi sunduğu görüldü.

Duruşmada iddia makamı ve Avukat Abbas Yalçın, dosyadaki eksik hususların giderilmesini talep etti. Kararını açıklayan mahkeme heyeti, mazeretleri kabul ederek, eksik hususların giderilmesi için duruşmayı 10 Ekim tarihine erteledi. (Kısa Dalga)

Gündem