Özgür Özel ile görüşen Yarkadaş: Aktif gazeteciliği şimdilik kenara bıraktım

Özgür Özel ile görüşen Yarkadaş: Aktif gazeteciliği şimdilik kenara bıraktım
Özgür Özel ile görüştükten sonra son kararını açıklayan Barış Yarkadaş, "Yazılarımla da TV100'de olacağım. Ama dediğim gibi aktif gazeteciliği bir kenara şimdilik bıraktık" dedi.

CHP kurultayı öncesinde "Özgür Özel kazanırsa gazeteciliği bırakırım" diyen eski CHP milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, bugün CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e görüştü. Görüşmede Özel, Yarkadaş'a Biz kardeşiz… Mesleğini böyle bir söylem sonrası bırakman hepimizi üzer' dediğini aktardı. Yarkadaş nihai kararını verdi.

'Yazılarımla TV100'de olacağım'

Yarkadaş dün katıldığı canlı yayında kararını açıklayarak "Yazılarımla da TV100'de olacağım. Ama dediğim gibi aktif gazeteciliği bir kenara şimdilik bıraktık" dedi.

Özel ile konuşması: Uzun bir görüşme yaptık

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile yaptığı görüşmeye ilişkin de konuşan Yarkadaş "Özgür Özel'le uzun bir görüşme yaptık. 3 yıl birlikte biz milletvekilliği yaptık. Dolayısıyla biz kendisinin deyimiyle kardeşlik hukukumuz var. Hiçbir şekilde mesleği bırakmamın doğru olmayacağını ifade etti. Mesleği bırakmam halinde çok üzüleceklerini belirtti. Ben de yeniden değerlendireceğimi belirttim" ifadelerini kullandı. (Kısa Dalga)