Özgür Özel kazanırsa mesleği bırakacağını söyleyen Yarkadaş, yeni başkan Özel ile görüştü

Özgür Özel kazanırsa mesleği bırakacağını söyleyen Yarkadaş, yeni başkan Özel ile görüştü
Barış Yarkadaş, Özgür Özel'in görüşmede kendisine 'Biz kardeşiz… Mesleğini böyle bir söylem sonrası bırakman hepimizi üzer' dediğini paylaştı.

CHP kurultayı öncesinde "Özgür Özel kazanırsa gazeteciliği bırakırım" diyen eski CHP milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, bugün CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e görüştü. Görüşmede Özel, Yarkadaş'a Biz kardeşiz… Mesleğini böyle bir söylem sonrası bırakman hepimizi üzer' dediğini aktardı.

Görüşmeye dair sosyal medya hesabından bilgilendirme yapan Yarkadaş şunları söyledi:

Az önce CHP Genel Başkanı sayın Özgür Özel aradı ve dün gece attığı twiite istinaden ayrıntılı bir şekilde konuştuk.

TV 100'de yayınlanan Kübra Par’ın programında “Özgür Özel kazanırsa mesleği bırakırım” söylemim üzerine dün gece aldığım kararı doğru bulmadığını bir kez daha belirten Özel, “Biz kardeşiz… Mesleğini böyle bir söylem sonrası bırakman hepimizi üzer” dedi. Dün gece twitte ifade ettiği düşüncelerini dile getirdi.

Özel, kurultay sürecinde yaşananların kurultay salonunda ve geride kaldığını da belirtti.

Bunun üzerine Özel’e “Dün gece TV100'deki yayında da ifade ettiğim üzere tavrınız beni onore etti. Biraz dinlenip yeni bir değerlendirme yapacağımı” belirttim.

Özel’e “Dün gece de söyledim. Siz artık bizim genel başkanımızsınız. Öncelikle sizi tebrik ediyorum. CHP’nin başarılı olması için üzerime düşen ne varsa yapmaya hazır olduğumu” ifade ettim.

Özel’le önümüzdeki günlerde Ankara’da buluşmak üzere de sözleştik.

Bu vesileyle CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i ve yeni seçilen PM - YDK üyelerini kutluyor, başarılar diliyorum.

Bu arada dün geceki yayın sonrası arayan soran mesaj yazan ve “Mesleği sakın bırakma” diyen yüzlerce dostumuza da duydukları güven için teşekkür ediyor, kendilerinden kısa bir süre rica ediyorum. (Kısa Dalga)