Özgür Özel söz vermişti: Sağcı danışmanlara verilen odalar boşaltıldı

Özgür Özel söz vermişti: Sağcı danışmanlara verilen odalar boşaltıldı
Özgür Özel, CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda adaylık konuşması sırasında verdiği "Bundan sonra sağcı danışmanlara verilen odaları ilçe başkanlarım, il başkanlarım ofis olarak kullanacak" sözünü tuttu ve odalar boşaltıldı.

Hafta sonu gerçekleşen CHP'nin 38'inci Olağan Kurultayı'nda yaptığı konuşmasında Özgür Özel “Sağcı danışmanların katı. O katta 12 oda var, 12 odada 12 sekreter olacak. İl başkanı, ilçe başkanı Ankara’ya gelince 12 ofis, örgütün ofisleri olacak. Genel başkan Yardımcısı’nı beklerken yorulup da duvarın dışına çökmek yok. Odanızda bilgisayarınız, çayınız, kahveniz, faksınız, telefonunuz olacak. Bundan sonra sağcı danışmanlara verilen odaları ilçe başkanlarım, il başkanlarım ofis olarak kullanacak” demişti.

Eski Ülkü Ocakları Başkanı ve MHP’nin eski Ankara il yöneticisi Ramazan Kubat'ın da odaları vardı

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Kurultay'da yeni genel başkan seçilen Özel’in kurultay konuşmasında bahsettiği “sağcı danışmanlara verilen odalar” boşaltıldı. Bu odaların arasında mayıs seçimlerinden sonra Kılıçdaroğlu zamanında “Yeniden Kuvayı Milliye Platformu” adıyla eski Ülkü Ocakları Başkanı ve MHP’nin eski Ankara il yöneticisi Ramazan Kubat’ın kullandığı yerin de boşaltıldığı kaydedildi.

Dün bu kapsamda genel merkezde tüm odalarda temizlik yapıldığı görüldü. (Kısa Dalga)