Özgür Özel'den yerel seçim sözleri: 'Kimseye verilmiş sözümüz yok'

Özgür Özel'den yerel seçim sözleri: 'Kimseye verilmiş sözümüz yok'
CHP Genel Başkanı Özgür Özel ilk Parti Meclisi toplantısında basının sorularını da aldı. Özel buradaki konuşmasında, yaklaşan yerel seçimlere dair "Türkiye'de hiçbir il ve ilçede, genel başkanın söz verdiği ya da değişim ekibinin söz verdiği bir belediye başkan adayımız yok" dedi.

CHP'nin 38'inci Olağan Kurultayı'nda seçilen Parti Meclisi (PM) üyeleri, ilk toplantısını genel başkan Özgür Özel başkanlığında yaptı.

Özel, toplantı devam ederken basın mensuplarına açıklama yaparak partisinin yeni Merkez Yönetim Kurulu'nu açıkladı.

Yerel seçimlerde CHP yönetiminde bulunan belediyeleri yeniden kazanmayı hedeflediklerini aktaran Özel, aday tercihlerinde tek kriterlerinin milletin gönlünde yer eden, seçildiği günden daha iyi olan ve yeniden seçilecek durumda olan belediye başkanlarının yeniden aday olacaklarını dile getirdi.

dha-8d22002b5a2b58b3a6f94ad590a445aa-3.jpg

'Değişim ekibinin söz verdiği bir belediye başkan adayımız yok'

Aday belirleme sürecinde objektif bir tutum izleyeceklerini söyleyen Özel şunları dile getirdi:

"Ben, hiçbir belediye başkanını cezalandırmak ve hak ettiği bir görevi kendisine vermemek niyetinde değilim. Hiçbir belediye başkanı da hak etmediği bir yere gelmeyecek. Türkiye'de hiçbir il ve ilçede, genel başkanın söz verdiği ya da değişim ekibinin söz verdiği bir belediye başkan adayımız yok.

Sadece, Sayın Mansur Yavaş, Sayın Ekrem İmamoğlu ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile ilgili, Sayın Kılıçdaroğlu'nun da anketlerdeki çok yüksek memnuniyet oranına dayanarak ifade ettiği gibi biz de o yüksek memnuniyet oranıyla Parti Meclisi'ne bir teklifle geleceğiz ve 3 belediye başkanını yeniden adaylaştıracağız." (DHA)