CHP’deki değişime HEDEP temkinli: Bir şeyler söylemek için daha erken

CHP’deki değişime HEDEP temkinli: Bir şeyler söylemek için daha erken
CHP'de Genel Başkanlık seçimi sonrasına ilişkin, CHP'de 'değişim' olacağı yaklaşımlarına HEDEP'in şimdilik temkinli yaklaştığı ortaya çıktı.

CHP’de 13 yıllık Kemal Kılıçdaroğlu yönetimi sona erdi. Özgür Özel “değişim” iddiasıyla yeni genel başkan oldu.

Demokratik değişimleri saygıyla karşıladıklarını vurgulayan HEDEP ise “tabandan gelen değişimlerin enerji yaratacağını” belirterek yerel seçime yönelik ittifak gibi konular için de temkinli yaklaşıyor.

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar'ın kulis haberine göre, parti kaynakları, “Erken tartışmalara girmeye gerek yok. Bir şeyler söylemek için daha erken. Nasıl bir değişim olacağını görmek gerek” yorumu yapıyor.

CHP 38. Kurultayı’nda hem Özgür Özel hem de Kemal Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'ya selam göndermişti. Özel, “Memleketimin dört bir yanında altı oklu bayrağı sallayanlara, Soma'da, Zonguldak'ta, Bartın'da yerin yüzlerce metre altında çalışanlara, İzmir'de Agrobay'da direnen kadınlara, Silivri'de Bakırköy'de hepimizin yerine yatan Can Atalay'a, Tolga Şardan'a, Osman Kavala'ya, Selçuk Mızraklı'ya, Selahattin Demirtaş'a selam olsun” ifadelerini kullanmıştı. (Kısa Dalga)