Prof. Dr. Salih Zoroğlu, hastası olan çocuğun evine gizli kamera yerleştirmiş

Prof. Dr. Salih Zoroğlu, hastası olan çocuğun evine gizli kamera yerleştirmiş
Prof. Dr. Salih Zoroğlu’nun manipüle ettiği çocuklardan Beyza’ya içerisinde gizli kamera olan bir oyuncak hoparlör verdiği ortaya çıktı.

Çocuk ve ergen psikiyatristi Prof. Dr. Salih Zoroğlu, hastası olan çocukları ilaç ve telkinlerle manipüle ederek ailelerini cinsel istismarla suçlattığı iddiasıyla tutuklanmıştı. Çok sayıda ailenin şikayetçi olduğu Zoroğlu’nun, bir çocuğun evine gizli kamera yerleştirdiği de ortaya çıktı.

Birgün Gazetesi yazarı Timur Soykan’ın aktardığına göre, 2013 yılında ailesi tarafından Zoroğlu’na götürülen Beyza’ya (Gerçek ismini, çocuğun kimliğinin belli olmaması için değiştirildi) Asperger Sendromu teşhisi konuldu. Yıllarca Prof. Zoroğlu’ndan tedavi gören Beyza, bir türlü iyileşmezken, akıl almaz olaylar yaşadı. Başka bir şehre taşındıktan sonra terapilere online devam edildi. Bir terapi sırasında odada olmayan ancak kapıdan dinleyen anne, “Abin özel bölgelerine dokunuyor mu?”, “Abinin özel bölgelerini gördün mü?”, “Abin senin yatağına gelip bir şeyler yaptı mı?” diye sorduğunu, kızının ise “Hayır böyle bir şey olmadı” yanıtını verdiğini söyledi.

Lise 1’inci sınıfa başladığında psikolojik sorunları ağırlaşan Beyza, Temmuz 2023’te yeniden Zoroğlu’na götürüldü. Prof. Zoroğlu, seanstan sonra aileye yazılı olarak şu notu iletti:

“Bugünkü seansta çok öfkeli bir alterle karşılaştık. Kendini Kanlı Berk olarak tanıttı. Adının neden Kanlı Berk olduğunu sorduğumda; insanların etini kanlı kanlı yemek istediğini söyledi. Baba, anne ve ağabeyi. Bu üç kişi için çok olumsuz ve kötü konuştu. Bu alter kişiliği çağırdığımızda çok kötü ve öfkeli davrandı. Telefonu fırlattı. Sakın bulaşmayın. (Baba da evde bulunmasın. Bir bildiğim var da söyledim.) Ağabeyini canlı canlı öldüreceğini belirtti. Ağabeyi ile onu karşılaştırmamalı. Siz de sakın bir odada yalnız kalmayın. Zira fırsat arıyor. Vicdan, insaf, merhamet yok. Otopsi izleyip hayalini kuran ve bundan zevk alan bir kişilik. Valla bu hastalığı bilmesem bu ‘Cin’, ‘Şeytan’ diyeceğim. Allah size sabır versin. Not: Telefonuna dokunmayın. Şifresini sormayın. Kişisel ve şahsi alanlarına girmeyin.”

Daha sonra kızlarının kendilerine “Sen tacizcisin, babam tacizci. Sizden nefret ediyorum” diyerek saldırdığını anlatan anne, iki gün sonra tekrar seansa gittiklerinde Zoroğlu’nun Beyza’ya oyuncak araba şeklindeki hoparlör verdiğini, kızının bununla müzik dinleyeceğini söylediğini aktardı.

Profesörden çocuğa mesajlar

Anne, 3 Eylül 2023’te Salih Zoroğlu’nun Beyza’nın kullandığını zannettiği telefonuna bir mesaj geldiğini belirterek, mesajları şöyle aktardı:

“Hepsi aynı anda, aynı yatakta kıza saldırılarda bulunmuşlar. Cinsel saldırılar. Bu şekilde seni götürdüler de bizim elimizden kurtulmuş mu oluyorlar… Fakat böyle seni çalmak gibi elimizden götürülmen imkansızdır. Anayasaya uymaları gerekiyor.”

Karşılık verince profesörün, “Bu çocuğu bize teslim etmeniz lazım” dediğini, Beyza’nın amcasının evinde kalması gerektiğini belirten annenin aktardığına göre, mesaj şöyle:

"Amcasının evinde kalması, oradan terapiye gidip gelmesi daha uygundur. Amcasının kızı ile de iyi anlaşıyor. Buna karşılık uzun süreli misafirlikte çocuk yük görünür. 25 bin TL maaşını düzenli yatırırsınız. 5 bin TL amcasına kalma parası verir. Benin seans ücretlerimi de elden o getirsin. Kızınız sizden uzakta olursa çok daha iyi olur. Böyle olursa Beyza sağlığına kavuşur kavuşmaz tüm bildiğim şeyleri ve bendeki ses, görüntü, çizim, yazı gibi bilgi, belge ve delilleri alır yok eder ve hayatınızdan çıkarım. Bu dünyada sizi kimse bu konu ile ilgili rahatsız etmez. Ama elbette öbür dünyayı ben bilemem. Herkes kendi düşünsün. Dünya ahiretin tarlasıdır. Sizden bir kuruş ekstra bir şey istemiyorum… Ben sözünden dönen münafık biri değilim. Ama Beyza iyi olmazsa tüm anayasa iptal olur.”

Sonrasında kızının kendisine yaşananları anlattığını aktaran anne, “Kızım duydu. Diğer odadan geldi. ‘Anne sana anlatmam lazım’ dedi. Ben ‘Annem, sana kimse bir şey yaptı mı’ dedim. ‘Hayır yapmadı’ dedi. Kızım benimle konuşurken çok üzgündü. Kızım şunları anlattı: ‘Ben Salih Hoca’nın odasına girdim. Zeynep Abla (Zoroğlu’nun kliniğinde çalışan psikolog) bana iğne yaptı. Bana ‘Senin rahatlaman için bu iğneyi yapmamız lazım’ dediler. Hoca ‘Sende kişilik bozukluğu var. İçinde bir sürü insan var, çocuk var, erkek var’ dedi. Hoca, ‘Anlat, abin sana tecavüz etti, kabul ediyor musun, doğru mu’ dedi. Ben de ‘Yok’ dedim, ‘Hayır’ dedim. Ama Hoca ‘Abin sana tecavüz etmedi. Ama senin içinde başka çocuklar var ya… Abin onlara tecavüz etmiş’ dedi.

“Profesör bir şey daha söylemiş: ‘İçindeki kişiler senin bu yaşadığını unutturmaya çalışıyor. Tecavüze uğradığın için böyle kişilik bozukluğu oluşmuş.’ Kızıma ‘Evet, kabul et’ diyor. Ketamin diye bir ilaç diyorlar, ben bilmiyorum. Ama kızım iyi hissetmiş, o ilacı istiyordu.”

Anne, bu konuşma sırasında Beyza’nın kendisine “Anne, oyuncak hoparlörde kamera var” dediğini, bunun üzerine oyuncağı açtığında kamerayı ve hafıza kartını bulduğunu anlattı. Anne, “Bu cihazdan aldığımız kartı bilgisayara taktık. Kartta Profesör Salih Zoroğlu’nun görüntüleri var. Kameraya bakıyor” dedi.

Anne, şöyle devam etti:

“Doktor kızıma ‘Uyurken üzerine bir şey örtme’ demiş. Bu sırada ona dokunmamıza izin vermiyor ve biz halen Asperger sendromu nedeniyle zannedip ‘Dokunmayalım’ diyoruz. Ama çocuk uyuduğu zaman bir anne, baba çocuğunu öper değil mi… Bu süreçte kızım hiç yıkanmıyordu. Sürekli kızıma yıkanmasını söylüyordum, bir türlü yıkanmıyor. Kızım o akşam bunu da anlattı; Doktor ‘Sakın yıkanma, babanın DNA’sı üzerinde, kıyafetlerinde kalsın’ demiş. Bunların delil olduğunu söylemiş.

“Profesör kızıma ‘Anne ve babanı hapse attıracağız’ demiş. Eğer hapse girmezsek radyoaktif bir maddeden bahsetmiş. Kızıma bizim suyumuza bu maddeyi damlatacağını ve bizim öleceğimizi söylemiş. 18 yaşına geldiğinde bizim mal varlığımızın ona kalacağını ve yurt dışında okuyabileceğini anlatmış. Kızıma ‘Ben seni hep koruyacağım, kollayacağım. Sen bu pisliklerden kurtulacaksın’ demiş.”

Savcılığa suç duyurusunda bulunan anne, WhatsApp mesajlarını, doktorun el yazısı notlarını, kamerada profesörün görüntülerini de savcılığa teslim edeceklerini söyledi. (Kısa Dalga)

Yazının tamamı