‘Rasim Ozan Kütahyalı iki otomobilimi gasp etti’ iddiası

‘Rasim Ozan Kütahyalı iki otomobilimi gasp etti’ iddiası
Gürcistan vatandaşı bir kişi, Rasim Ozan Kütahyalı’nın Mercedes ve Jaguar marka iki otomobilini gasp ettiğini iddia ederek, şikayetçi oldu. Kütahyalı’nın avukatı ise müvekkilinin dolandırılmak istendiğini ileri sürdü.

Gürcistan vatandaşı Nato Bagashvili, televizyon yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı hakkında, emanet olarak aldığı iki otomobili iade etmediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunda, Bagashvili, Gürcistan plakalı iki aracı geçen yıl Türkiye’ye getirerek Kütahyalı’ya teslim ettiğini ileri sürdü.

Türkiye’ye getirilen yabancı plakalı araçlar ülkede en fazla 3 ay kalabiliyor.

Halk Tv’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre, biri 2007 model Mercedes ve diğeri 2012 model Jaguar marka otomobillerin Türkiye’de kaldıkları süre uzadığı için Nato Bagashvili cezalı duruma düştü.

“Polis korumasında olduğu için denetime girmedi”

Savcılığa sunulan dilekçede, “Şüpheli defalarca uyarıldı. Yarattığı mağduriyet izah edildi. Bakım masrafı yaptığını söyleyen şüpheli araçları saklamış” iddiasında bulunuldu. Kütahyalı’nın araçları kullanmaya devam ettiği, polis korumasında olduğu için de hiçbir trafik denetimine girmediği ileri sürüldü.

Dilekçeye göre, Kütahyalı’nın, söz konusu araçların bakımı için 30 bin dolar masraf yaptığını belirterek, bu harcamanın kendisine ödenmesini istediği iddia edildi.

Şikayet üzerine Rasim Ozan Kütahyalı’nın savcılıkta ifadesi alındı.

Kütahyalı’nın avukatı: Bu otomobilleri satın aldı

Rasim Ozan Kütahyalı’nın avukatı Merve Uçanok ise suçlamaları reddetti.

Uçanok, Kütahyalı’nın Gürcistan’a gittiğinde bu iki otomobili parasını ödeyerek satın aldığını ileri sürdü.

Av. Uçanok, “Bu satın alma sürecinin kanıtları ve şahitleri vardır. Bu olayda müvekkilim Rasim Ozan Kütahyalı mağdur edilmiş ve kendi parasıyla satın aldığı otomobilleri gasp edilmek istenen taraftır” iddiasında bulundu.

Av. Uçanok, Kütahyalı’nın yalan ifadelerle dolandırılmaya çalışıldığını savundu. (Kısa Dalga)