RTÜK Başkanı'ndan, Emre Kınay'ın 'yemek' iddiasına yanıt: Umarım 1 Nisan şakasıdır

RTÜK Başkanı'ndan, Emre Kınay'ın 'yemek' iddiasına yanıt: Umarım 1 Nisan şakasıdır
Oyuncu Emre Kınay'ın 'RTÜK Ramazan boyunca televizyonda yemek gösterilmesi yasaklandı' iddiasına RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin "Umarım 1 Nisan şakasıdır" dedi.

Ünlü oyuncu Emre Kınay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) bütün dizilerde yeme-içme sahnelerini yasakladığını iddia etti.

Kınay, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, RTÜK'ün tüm dizi yapımcılarına uyarı gönderdiğini, Ramazan dolayısıyla dizilerde yeme içme sahnelerine yasak getirildiğini öne sürdü.

Paylaşımında, "hani hiç kimsenin yaşam biçimine karışmazdınız?" diye soran Kınay, karara hiçbir yapımcı ve oyuncunun tepki göstermediğini dile getirdi.

1680358888365-fsok-pq-2-xg-aeg-sx-z.jpg

Kınay paylaşımına, "RTÜK, yapımcılara uyarı göndermiş. 1 ay boyunca kahvaltı, yemek, su dahil içmek yasak sahnelerde... Mesela ölmek üzere olan adama müdahale sahnesi çekilecek... Su içiremezsiniz... Yoksa ceza şartı var... 4. Murat döneminden beter! Sesini çıkaran yapımcı da yok oyuncu 'sanatçı?' da yok! Ama herkes 'laik' demokrasiden yana? Hani hiç kimsenin yaşam biçimine karışmamıştınız? Yapımcı arkadaşlar? Sesiniz çıkmayacak mı? Bu kadar mı korkuyorsunuz? Ya siz siyasetçiler? Yetmez mi artık?" sözlerini yazdı.

RTÜK Başkanı'ndan yalanlama

Ebubekir Şahin ise Emre Kınay'ın iddialarına sosyal medyadan yanıt verdi. Şahin şunları yazdı:
ekran-alintisi.png

LÜTFEN DİKKAT! Dizi-film sektöründeki başarısızlıklarının üzerine siyasi kariyerinde de başarısız olmuş bir şahıs gündemde kalmak için çaresizce iftiraya başvurmuş. 1 Nisan şakası olmasını umduğum iddia tamamen asılsızdır, YALANDIR.

RTÜK’ün yapımcılara Ramazan boyunca yemek sahnesi çekilmeyecek gibi bir yazı göndermesi söz konusu DEĞİLDİR. (Kısa Dalga)

Gündem