Saadet Partili Kaya: bu sözün sahibinin 264 AKP'li milletvekili olduğunu kabul etmek zorunda kalacağız

Saadet Partili Kaya: bu sözün sahibinin 264 AKP'li milletvekili olduğunu kabul etmek zorunda kalacağız
Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya, Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez'in bayılmasının ardından AKP sıralarından duyulan "Allah'ın gazabı böyle olur" sözüyle ilgili, "Bu isim gizlenmeye devam ederse, Saadet Partisi ve kamuoyu olarak biz bu sözün sahibinin 264 AK Partili milletvekili olduğunu kabul etmek zorunda kalacağız." dedi.

Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya, TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmelerinde; önceki gün vefat eden Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez'in bayılmasının ardından "AK Parti sıralarından" diye tutanaklara yansıyan "Allah'ın gazabı böyle olur" sözlerine tepki göstererek, "Bu isim gizlenmeye devam ederse, açıklanmazsa Saadet Partisi ve kamuoyu olarak biz bu sözün sahibinin 264 AK Partili milletvekili olduğunu kabul etmek zorunda kalacağız." dedi.

"O söz TBMM için bir utançtır"

Bülent Kaya, TBMM için utanç olarak nitelediği sözlerle ilgili şunları söyledi:

"Mücadele de kavga da mertçe olur ama tutanaklara yansıyan bir söz var, o söz TBMM için bir utançtır. Bu sözün 60 milletvekili olarak takipçisi olmamız lazım. Hatip bayıldıktan sonra, tutanakta geçtiği için söylüyorum yoksa parti veya milletvekiliyle ilgilenmiyorum, Adalet ve Kalkınma Partisi sıralarından 'Allah'ın gazabı böyle olur' diye biz söz tutanaklara geçiyor. Bu ahlaksızca, utanmazca sözün sahibini ortaya çıkarmanın hem TBMM Başkanlık Divanı'nın vazifesi olduğunu düşünüyorum hem de 264 milletvekilli AKP'nin vazifesi olduğunu düşünüyorum. O söz TBMM sıralarından diye tutanaklara geçmedi AKP sıralarından diye geçti. Bu isim gizlenmeye devam ederse, açıklanmazsa Saadet Partisi ve kamuoyu olarak biz bu sözün sahibinin 264 AK Partili milletvekili olduğunu kabul etmek zorunda kalacağız."

Mangal partisine tepki

Hasan Bitmez'in yoğun bakımda olduğu esnada Meclis'te mangal partisi düzenlenmesini de eleştiren Kaya, "Burada vekilimiz yoğun bakımdayken Meclis'te bir mangal partisi düzenlendi. Bizim gelenek ve göreneklerimizde bir evde matem ve yas varsa aile büyükleri çocuklarını tembihler sakın ola ki televizyonu açmayın, sesi komşuya gider ayıp olur, derdi. Kasıtlı olduğunu düşünmüyorum o davranışın ama hiçbir vicdanlı kişi çıkıp da Sayın vekilim sizin böyle bir programınız vardı ama bizim bir arkadaşımız daha dün burada kalp krizi geçirerek yere düştü bizim bu mangal partisini yapmamız doğru değil diyemedi mi diye üzüntülerimi sizlerle paylaşmak istiyorum." ifadelerini kullandı. (ANKA)

Gündem